Blog

Starostlivosť o pleť v zime. Zachráňte suchú a dehydrovanú pokožku prírodnými olejmi

Arganovy olej so srdieckom z dlani

Aký vplyv má chladné počasie na našu pleť a ako vyzerá starostlivosť o pleť v zime? Aký je rozdiel medzi suchou a dehydrovanou pokožku, ako správne pleť hydratovať, aké prírodné oleje na pleť používať a prečo sa vyhnúť peelingu? Prečítajte si nášho sprievodcu zdravej pleti v zime a využite silu prírody jedinečnej kozmetiky Bellmedi pre krásnu a hydratovanú pleť.

Kiežby sa na zimu mohla naša pleť odsťahovať do krajín večného slnka a príjemnej klímy. A my s ňou. Chladné sychravé počasie, vietor, teploty pod bodom mrazu i náhle zmeny prostredia dávajú našej pleti poriadne zabrať. Viete, aká by mala byť starostlivosť o pleť v zime? Pre určenie správnej starostlivosti o pleť je potrebné určiť typ vašej pokožky. Je suchá, mastná, zmiešaná alebo dehydrovaná?

Aký je rozdiel medzi suchou a dehydrovanou pleťou?

Existuje niekoľko druhov pleti. Poznáme normálnu, mastnú a suchú pokožku na tvári, pleť však môže byť aj zmiešaná. Špeciálnym typom je práve dehydrovaná pleť, ktorá je častokrát zamieňaná za suchú, avšak dehydrovanosť môže postihnúť akýkoľvek typ pleti. Viete, aký je rozdiel medzi suchou a dehydrovanou pleťou?

 • Suchá pleť. Suchú pokožku spôsobuje nedostatočná tvorba mazu, čo má za následok narúšanie ochrannej bariéry pleti. Má nedostatok prirodzených lipidov a nezadŕža v koži vodu. Býva napätá, hrubšia, šupinatá a má sklon k tvorbe vrások.
 • Mastná pleť. Mastná pleť sa vyznačuje nadmernou produkciou mazu, je náchylnejšia na rozšírené póry a vznik akné 
 • Zmiešaná pleť. Pokožka tváre má aj suché časti (líca, brada, okolie pier, okolie čela), aj mastné oblasti (oblasť T – čelo, nos a okolie nosa). Textúru pokožky je potrebné správne definovať a každému miestu venovať potrebnú starostlivosť podľa jej vlastností.
 • Dehydrovaná pleť. Aj suchá aj mastná pokožka môže byť dehydrovaná. Dehydrovanosť je spôsobená počasím, životným štýlom i rôznymi externými faktormi – nedostatok prijímaných tekutín, horúca voda, časté slnenie, kúrenie a pod. Dehydrovanú pleť spoznáte podľa kruhov pod očami, unaveným výrazom, akné a vráskami. Suchá pleť sa od dehydrovanej líši citlivosťou, šupinkami a pretrvávajúcim stavom. Dehydrovaná pleť je často prechodným javom.
  Baobabovy olej na dlani

Suchá pokožka v zime. Ako sa o pokožku starať v mrazivom počasí?

Pokožke neprospievajú náhle zmeny teploty (z vykúreného interiéru do mrazivého exteriéru, zvýšená vlhkosť, či naopak suché prostredie). Klesá produkcia prirodzených lipidov, čo môže viesť k ďalším kožným problém, obzvlášť pri suchej pokožke. Naša pleť je v zime vystavená mínusovým teplotám a je potrebné ju chrániť hustejším “filmom”. Suchá pokožka v zime si však nedokáže sama vyprodukovať toľko kožného mazu, aby si zabezpečila prirodzenú ochranu a preto ju potrebné ju pravidelne hydratovať prírodnými olejmi či krémovať mastejšími krémami. Počas zimy sa však vyhnite peelingom. Peeling pokožku zbavuje mastnosty a mohol by ju ešte viac vysušiť. Ak by ste jej počas zimy nevenovali dostatočnú pozornosť, pokožka by ešte viac vysychala, praskala a bola citlivejšia na dotyk. Hydratácia pokožky je kľúčová. Mastný typ pleti je v zime náchylnejší na akné. Pre zvýšenú produkciu kožného mazu majú rozšírené póry tendenciu sa upchávať a spôsobovať zápaly.

Ako zmierniť vplyv mrazivého počasia na pleť?

Mimoriadne dôležitý je tiež pitný režim, zdravý životný štýl, dostatok spánku či pravidelná starostlivosť o pleť vo forme jemného večerného čistenia a odličovania. V zimnom období dávajte prednosť ľahšiemu mejkapu s vitamínovou výživou a vždy dbajte na podkladovú vrstvu. Nezabúdajte ani na UV žiarenie a zvoľte produkty s dostatočným ochranným faktorom. Čo je však najdôležitejšie, suchá pokožka v zime vyžaduje v zime zvýšenú hydratáciu pokožky prírodnými olejmi s vysokým obsahom vitamínov A a E, ktoré podporujú regeneráciu kožných buniek. 

Hydratácia pokožky prírodnými olejmi Bellmedi

Najlepší spôsob prirodzenej hydratácie pokožky sú prírodné oleje. Prírodné oleje Bellmedi sa získavajú lisovaním rastlín za studena a v oleji sa tak zachovávajú všetky cenné vitamíny a látky. Pri používaní prírodných olejov sa nemusíte obávať mastnej alebo lesklej pokožky, prírodné oleje Bellmedi sa rýchlo vstrebávajú a pokožku vyživujú vitamínmi a minerálmi až do hĺbky. Aké prírodné oleje Bellmedi sú vhodné pre starostlivosť o pleť v zime?
Skupina Bellmedi olejov na pleť

 • Baobabový olej. Tento olej sa vyznačuje vysokou koncentráciou vitamínov A, D, E a F a je ideálny na suchý typ pleti. Zmierňuje príznaky suchého ekzému, psoriázy i začervenanej citlivej pokožky. Baobabový olej sa veľmi rýchlo sa vstrebáva a po jeho použití je pleť výrazne hladšia a pružnejšia. Poskytuje dokonalú ochranu pred mrazivým počasím. Pravidelným používaním tiež odďaľujete vznik vrások a pigmentových škvŕn.
 • Arganový olej. Marocké zlato, na ktoré nedajú dopustiť milióny žien po celom svete. Arganový olej je považovaný za suchý olej, a teda sa rýchlo vstrebáva a nezanecháva pokožku mastnú. Krásne hydratuje pleť, zadržiava vodu v pokožke a tak zabrańuje jej starnutiu. Pleť hydratuje do hĺbky a spevňuje ju. 
 • Kávový olej. Prírodný olej vhodný na zapálené akné i vyrážky. Kávový olej hydratuje, ošetruje problematickú pleť a zbavuje upchatých pórov. Podporuje regeneráciu pokožky a pleť udržuje v rovnováhe a hydratovanú. 
 • Vitamín E olej. Vitamín E chráni pleť pred slnečným žiarením, spomaľuje starnutie a znižuje riziko hlbokých vrások. Perfektne pleť hydratuje a hodí sa najmä pre citlivý a vysušenú pleť, zmierňuje psoriázu i ekzémy. Vitamín E môžete využiť aj na strie, psoriázu a jazvy.

 • Nimbový olej. Na citlivú a suchú pleť, ale aj na otlaky, kurie oká či bradavice. Nimbový olej je malý zázrak prírody lapený do fľaštičky. Zaraďte ho do svojej každodennej starostlivosti o pleť – pleť hydratuje, vyživuje a spevňuje. K jeho ďalším účinkom tiež patrí zmiernenie artritídy, reumatizmu a bolestí kĺbov či svalov. Využiť ho môžete aj pri vypadávaní vlasov.

Na suchú pleť môžete tiež využiť Jojobový olej, ktorý regeneruje, vyhladzuje pokožku, zbavuje vrások  a zároveň poskytuje ochranu proti UV žiareniu s faktorom SPF 4, alebo Avokádový olej, ktorý obnovuje elasticitu pokožku, regeneruje, hydratuje a vyživuje suchú a popraskanú pleť.

Vyberte si z prírodných olejov Bellmedi a zaraďte do starostlivosti o vašu pleť ich každodenné používanie. Dôležitá je pravidelnosť – za pár dní sa vám vaša pleť odmení zdravou krásou, vitalitou a sviežim vzhľadom. A to aj v mrazivom počasí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *