Blog

Prírodný vyhladzovač vrások: Opunciový olej vás naozaj prekvapí

Opunciovy olej na ruke

Vrásky sa nevyhnú žiadnej tvári. Ich tvorbu však môže vhodná starostlivosť spomaliť a niektoré vrásky doslova vyhladiť. Majstrom sveta v tejto činnosti je chemické vyhladenie vrások. O ňom počula už každá žena, ktorá by chcela vyzerať mladšie. Máloktorá však vie, že túto nepríjemnú procedúru je možné nahradiť opunciovým olejom, ktorý je čisto prírodný, nehrozia žiadne ihly a skutočne budete s výsledkami spokojná.

Ako funguje vyhladzovanie vrások?

Celosvetovo používaná látka na vyhladzovanie vrások je vlastne smrteľný jed. Možno ste o botulotoxíne, alebo klobáskovom jede počuli nielen v kozmetike, ale aj v súvislosti s úmrtiami, napríklad po konzumácii pokazeného mäsa alebo konzervy. Áno, je to ten istý jed. Produkt baktérie Clostridium botulinum a patrí k jednému z najsilnejších bakteriálnych jedov vôbec. Jeho cieleným vpichovaním do pokožky sa však neotrávite, ale následok je napnutie pokožky a vyhladenie tváre. No stále je to rovnaký jed, aký vás pri konzumácii zabije.

Krásna vďaka jedovatým látkam

Botulotoxínom sa dokážu vyhladiť vrásky aj tvárové asymetrie. Procedúra to ale nie je príjemná. do pokožky sa vpichuje ihlou a samozrejme je ostáva jedom aj pod kožou. Je na vás, či chcete riskovať aplikáciu jedu, ktorý navyše treba pravidelne obnovovať. Priemerne v rozmedzí 3 – 9 mesiacov. Našťastie existuje aj bezpečná, príjemná, nebolestivá alternatíva v podobe opunciového oleja.

Vyhladenie vrások bez bolesti

V porovnaní s aplikáciou chémie je aplikácia opunciového oleja príjemná a bezbolestná. Pár kvapiek aplikujete na pokožku tváre a vmasírujete. Nič zložité, aplikáciu zvládnete aj doma. Mimochodom je to olej, ktorý po aplikácii nezanecháva na pokožke zvyšky ani mastný film. Je to takzvaný suchý olej.  Veľkou výhodou je, že sa dá aplikovať aj na najjemnejšiu pokožku tváre a preto je odpoveďou na otázku, ako vyhladiť vrásky okolo očí. Do pár týždňov zmierni aj mimické vrásky pod očami.

 Z čoho je opunciový olej?

Ako už názov prezrádza, opunciový olej na tvár sa vyrába z plodov opuncie. Jeho výroba je však náročná, pretože na 1 liter kvalitného oleja sa spotrebuje až 1000 kilogramov plodov. Aj preto patrí k najdrahším, ale aj najkvalitnejším a najúčinnejším olejom. Jeho účinky sa prejavia už po pár týždňoch používania. Obsahuje množstvo výživných látok aj pre pleť dôležitý vitamín E. Rovnako stimuluje aj tvorbu kolagénu. 

Na čo všetko pôsobí opunciový olej?

Správnou a pravidelnou aplikáciou opunciového oleja dochádza k vyhladeniu vrások okolo úst a očí. Súčasne potláča aj nepríjemné tmavé kruhy a vačky pod očami. Preniká do všetkých vrstiev kože a preto pleť účinne vyživuje, hydratuje a dodáva jej pružnosť. Súčasne obnovuje tvorbu kolagénu, ktorý je podstatný práve pre zdravú pleť bez vrások. Okrem toho vie pomôcť aj s takými neduhmi ako je akné alebo rosacea. Prínos určite ocenia všetci, ktorých sužujú aj starecké škvrny na tvári.

Ako aplikovať opunciový olej?

Žiadne návštevy na kozmetike ani nepríjemné ihly do pokožky. Stačí ho v jemnej vrstve naniesť na tvár a vmasírovať do pleti. Ideálne dvakrát denne. Ráno ešte pred líčením a večer po odlíčení. Pri pravidelnej dennej rutine tak dosiahnete skutočne rýchle a viditeľné výsledky.

Opunciovy olej so zelenymi rastlinami v pozadi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *