Blog

Aj váš účes v lete trpí, pomôže prírodná kozmetika na vlasy

Slivkovy olej s hnedou etiketou a popismi aplikovany na blond vlasy

Leto je obdobím, kedy chceme mať vlasy krásne, oslnivé a pochváliť sa nimi v bežnom živote aj na dovolenke. Na druhej strane sú vlasy počas leta vystavené vysokým teplotám, vetru, slnečnému žiareniu, pripadne soli v mori, alebo chémii v bazéne. Preto je vhodné vedieť, ako sa o ne počas leta postarať.

Aj vlasy potrebujú ochranu

Leto mnohí považujú za najkrajšie obdobie roka, ale aj pri užívaní si letných teplôt netreba zabúdať na ochranu. Pokožku si chránime opaľovacím krémom  a olejmi po opaľovaní.  Na oči používame slnečné okuliare a vlasy chránime  čiapkou, čo je však hlavne pri dlhých vlasoch nedostatočná ochrana. Slnko dokáže narušiť lipidovú ochranu a výsledkom je lámavosť vlasov a štiepenie. Vlasy ostávajú suché bez lesku a strácajú farbu. Tomu môžete zabrániť správnou ochranou vlasov a starostlivosťou o ne počas letných dní. Vhodným pomocníkom je prírodná kozmetika na vlasy. Známy je ricínový zábal na vlasy, avšak je viacero prírodných možností, ako sa starať o vlasy.

Slivkový olej

Tento čisto prírodný olej lisovaný za studena zo slivkových jadier prináša prvotriednu ochranu vlasov počas leta. Jeho výhodou je, že je ako stvorený olej na suché vlasy. Slivkový olej je preto ideálny partner pre vaše vlasy po slnení. Vhodný je aj pri lámaní vlasov a chráni ich pri žehlení, fénovaní aj slnení. Okrem toho je skvelou voľbou aj na pokožku poškodenú slnkom. Určite sa oplatí mať ho v letnej výbave.

Borákový olej

Najlepšie výsledky dosiahnete, ak budete borákový olej počas leta používať pravidelne, aspoň dvakrát denne. Vlasom dodá stratený lesk a súčasne vyživuje pokožku hlavy. Tento olej je skvelou alternatívou na dlhodobú starostlivosť aj pred tým, ako sa vyberiete napríklad k moru. Vlasy sa s ním pripravia na záťaž, ktorú kombinácia vody a slnka pre ne predstavuje.

Moringový olej

Ideálna starostlivosť po umývaní vlasov. Moringový olej sa používa ako silný vlasový kondicionér a je obľúbenou súčasťou vlasových zábalov. Vhodný je počas celého roka, no najmä v lete sa určite oplatí mať ho v kúpeľni. Výhodou je, že veľmi intenzívne posilňuje vlasové korienky a vyživuje slabé, poškodené vlasy. Dodáva im zdravý vzhľad. Jeho aplikácia je jednoduchá. Pred umytím nanesiete primerané množstvo prípravku na vlasy a spravíte si masáž. Potom už len jemne zmyjete. Okamžitý pozitívny efekt pocítite pri ľahšom rozčesávaní.

moringový olej na vlasy

Šípkový olej

Šípkový olej sa používa ako prvá pomoc a záchranca vašich vlasov v prípade, že už ich stihlo slnko poškodiť. Šípkový olej veľmi rýchlo regeneruje zničené vlasy a nielen pri korienkoch, ale aj na končekoch. Pritom je veľmi účinný aj v boji proti lupinám. Skvelým receptom, ako sa postarať o vlasy, je nočný zábal. Na umyté vlasy naneste rozmarínovú vodu  a pridajte pár kvapiek šípkového oleja.  Vlasy zabaľte do igelitovej čiapky a nechajte pôsobiť aspoň  30 minút, alebo  aj celú noc. Potom stačí vlasy už len zmyť. 

Makadamiový olej

Jeho unikátnou vlastnosťou je, že ako jeden z mála olejov je schopný preniknúť do vnútornej štruktúry vlasov. Vďaka tomu prináša pre vlasy komplexnú starostlivosť a regeneráciu. Makadamiový olej je preto ideálny olej na vlasy na večernú kúru po slnení.

Prírodná kozmetika na vlasy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *