Blog

Vyskúšali ste benefity olejov po opaľovaní? Alebo čím sa natrieť po slnení

oleje po opaľovaní - uhorkovy, kavovy, mrkvovy, marhulovy, tamanu olej vo flaskuch s hnedou etiketou

Nevyužiť pekné slnečné leto na opaľovanie by bolo hriechom. Slnka sa rozhodne netreba strániť, ale je dôležité pred jeho negatívnymi dopadmi pokožku chrániť. Vďaka správnej starostlivosti po opaľovaní dostane pokožka dostatok výživy a regenerácie, aby ju slnečné lúče sfarbili, ale nepoškodili. Pretože regeneráciu po slnení si pokožka určite zaslúži. Aj v prípade, že ste použili kvalitné prípravky na opaľovanie.

Prírodné oleje

Obrovskou výhodou prírodných olejov je, že ide o skutočné výťažky z rastlín. Neobsahujú žiadne chemické prísady, sú stopercentne bezpečné a je v nich obsiahnutý koncentrát toho najlepšieho pre výživu pokožky. Po opaľovaní totiž netreba pokožku len ošetriť na spálených miestach. Slnko ju vysušuje, prehrieva a preto je nutné dodať hydratáciu, ale aj vitamíny a výživné látky. Dokážu zmierniť stres, ozdraviť pokožku a zároveň ju osviežiť, aby predčasne nestarla. A presne to dokážu prírodné oleje naozaj bravúrne. Preto sú skvelou voľbou, ak hľadáte, čím sa natrieť po opaľovaní. Okrem olejov je však po opaľovaní vhodné využiť aj aloe vera gél po opaľovaní.

Mrkvový olej

Samotná konzumácia mrkvy má v lete veľký význam pre naše telo. Betakarotén totiž prirodzene ochraňuje pokožku pred voľnými radikálmi. Zároveň je to práve betakarotén, ktorý dodáva pokožke aj pekné a dlhotrvajúce opálenie. Ak chcete efekt betakaroténu zosilniť, využite po opaľovaní na pokožku mrkvový olej. Podporí peknú hnedú farbu, zmierni začervenanie a hodí sa všade tam, kde vás opálilo aj trochu viac, ako ste chceli. Zmierni aj pľuzgiere po opaľovaní. Vynikajúco upokojí podráždenú pleť a podporí rýchle hojenie. Po slnení určite patrí do repertoáru olejov, po ktorých sa oplatí siahnuť. Jednoducho ideálny olej po opaľovaní.

Kávový olej

Káva je plná povzbudenia a antioxidantov. A tieto svoje pozitívne vlastnosti si zachováva aj v podobe oleja. Čo to znamená pre pokožku po opaľovaní? Antioxidanty v oleji pôsobia upokojujúco na pokožku podráždenú nadmerným slnením. Kofeín nakopne obnovu buniek, čím zlepšuje pružnosť kože, elasticitu a zmierňuje príznaky starnutia, ktoré slnenie spôsobuje. Kávový olej je teda akési antiaging sérum pre pokožku po každom slnení.

Kavovy olej na zltej podlozke a zrnach kavy

Uhorkový olej

Poznáte na vlastnej koži, že dlhý pobyt na slnku vás akoby celých prehreje. Najviac je samozrejme prehriata pokožka a preto jej výrazne pomôže uhorkový olej, ktorý okrem toho že hydratuje a pokožku zvláčni, súčasne ju aj, jemne chladí a upokojuje. Ide o olejček, ktorý sa hodí na každú pokožku po celodennom slnení.

Uhorkovy olej leziaci na kolieskach uhorky

Marhuľový olej

Veľmi rýchlo sa vstrebáva do pokožky a nezanecháva pocit mastnoty. Preto je vhodný ako olej po opaľovaní aj v prípade, že sa chystáte obliecť si šaty a vyraziť napríklad na večeru alebo dovolenkovú prechádzku. Marhuľový olej dodáva pokožke pružnosť, elasticitu, obnovuje bunky poškodené slnením. Je to jednoducho správna voľba na čerstvo opálenú pokožku.

Tamanu olej

Prehnali ste to so slniečkom? Prípadne ste si zabudli natrieť krk alebo ruky a na pokožke sa vám objavili červené popáleniny od slnka? Tamanu olej je prvá pomoc presne pre tieto prípady. Je ideálny na pokožku spálenú slnkom. Ozdraví ju, napomôže rýchlej regenerácii a zníži horúčosť, bolesť aj zápal. Vďaka tomuto olejčeku sa vaša pokožka spamätá z poškodenia omnoho rýchlejšie.

Oleje po opaľovaní sú skvelou voľbou

Prírodný oleje po opaľovaní a aj olej na opaľovanie sú ideálnou prírodnou voľbou. Prírodným základom môže byť kokosový olej na opaľovanie. Potom na pokožku môžete naniesť aj krém s vyšším ochranným faktorom. Mnohé oleje vám súčasne pomôžu obnoviť bunky, hydratovať, zabránia pokožke starnúť po slnení, prípadne zahladia aj popálenie. Olejov je viacero. Okrem vyššie spomenutých sa po opaľovaní hodia určite aj baobabový olej a malinový olej. V našej ponuke však nájdete aj ďalšie prírodné oleje, ktoré sa určite oplatí pribaliť do dovolenkového balíčka.

5 olejov s hnedymi etiketami stoja pred zelenymi rastlinami

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *