Blog

100% prírodné oleje: Viete, ako sa získavajú tieto dary z prírody?

Zeleny list s kvapkou oleja

Prírodné oleje majú svoju moc, silu aj cenu a ich účinky sú známe stovky rokov. Prírodné oleje sú založené na lisovaní rastlín, v ktorých ostávajú obsiahnuté tie najcennejšie a najúčinnejšie látky. Získavajú sa špeciálnou technológiou, ktorá uchováva účinné látky v koncentrovanej podobe.

Ako vznikajú prírodné oleje

Získavanie prírodných olejov je prastará technika. Tajomstvom ich získavania je manuálne lisovanie. Na tejto poctivej tradícii sa nič nezmenilo, pretože ponúka možnosť, ako získať to najcennejšie z rastlín pri zachovaní účinnosti jednotlivých zložiek. Pretože olej ich dokáže veľmi dobre konzervovať. Nie sú to však len aroma oleje, ktoré pekne voňajú. Sú plnohodnotnou prírodnou kozmetikou na vlasy, ale aj celé telo.

To najúčinnejšie z rastlín

Rastliny a celá prírodná ríša nám dávajú mnoho možností, ako využívať ich priaznivé účinky. Mnoho rastlín môžeme používať na rôzne obklady, priamo ich konzumovať, alebo si z nich spraviť nálev, či čaj. Každá forma dokáže získať účinné látky, avšak lisovanie je najlepšou formou, ktorá zabezpečí, že z rastlinky dostanete skutočne maximálne účinné zložky. A v najsilnejšej koncentrácii. 

Napríklad na získanie jedného litra opunciového oleja sa využije až 1000 kilogramov plodov opuncie. Pri ružovom oleji sa napríklad z 50 kilogramov čerstvých lupeňov vyrobí len 7,5 mililitra oleja. V oleji sa teda snúbi účinnosť a vysoká koncentrácia látok z veľkého objemu rastlín a olej tieto zložky prirodzene chráni.

Prečo lisovanie za studena?

Predstavuje metódu, pri ktorej sa zachováva najvyššia účinnosť látok, hoci klesá výťažnosť. Nedochádza ani k znižovaniu koncentrácie a účinnosti, ako je to napríklad pri naparovaní. Zároveň olej predstavuje možnosť, ako využiť účinok látok, ktoré by ste v takej intenzite pri bežnej konzumácii nemohli dosiahnuť. Prírodný olej je teda čistá koncentrácia toho, čo sa v jednotlivých rastlinkách nachádza.

Borakovy, buriti olej s kvapkami olejov

Olej je prirodzený aj pre telo

Vďaka tomu, že sa oleje získavajú výlučne mechanicky, nie sú nijako upravované a rafinované, tak sú pre telo veľmi vhodné a ľahko prijateľné. Predstavujú čisté prírodné zložky, vďaka ktorým sa dokážu účinné látky priamo vstrebávať či už do pokožky alebo do vlasov.  Vzniká preto ideálna prírodná kozmetika na tvár aj vlasy. Skvelé na podporu zdravia celého tela, vlasov a pokožky sú oleje ako ricínový olej, vitamín E olej, ktorý je aj silný antioxidant, arganový olej, či obľúbený mandľový olej.

Prírodné oleje milujú aj celebrity

Možno ste sa aj vy niekedy zamysleli nad tajomstvom krásy celebrít. Nie vždy je v tom len plastická chirurgia a luxusné a drahé prípravky z kozmetického priemyslu. Áno, aj celebrity hojne holdujú prírodným olejom. Hlavne pre ich silu, účinnosť a preto, že ide o čisto prírodnú kozmetiku. 

Prírodným olejom verí napríklad aj Gwyneth Paltrow ktorá má najradšej  esenciálny olej Melaleuca, teda známy tea tree olej. Alicia Keys často používa muškátový olej a Kate Middleton sa stará o svojej vlasy pravidelným ošetrením pomocou Ylang Ylang oleja. O  Jennifer Aniston je známe, že je zamilovaná do ružového oleja. Sila prírody je skutočne potvrdená aj celebritnou vizážou.

 Avokadovy, borakovy, moringovy olej Bellmedi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *