Blog

Akú silu v sebe skrývajú kvetové vody?

Tri kvetove vody Bellmedi

Kvetové vody sa vyznačujú svojou jemnosťou, ale zároveň nesmiernou silou. Sú získavané citlivou metódou z kvetov a tak sa v nich uchováva to najlepšie zo samotného kvetu, tiež sú známe svojimi širokými možnosťami využitia. Je možné ich použiť v kozmetike, aromaterapii, pri zmiernení zdravotných problémov. Jednoducho svoje miesto nájdu v každej domácnosti.

Ako vzniká kvetová voda?

Kvetová voda, čiže bio hydrolát, je 100% kvetinová voda, ktorá vzniká ako vedľajší produkt pri výrobe éterického oleja parovodnou destiláciouVoda má na rozdiel od oleja rozdielnu hustotu a tak po destilácii zostávajú tieto dva produkty od seba oddelené. Esenciálny olej je veľmi silný koncentrát, ktorý vo svojej čistej forme často, na rozdiel od kvetovej vody, nie je možné aplikovať priamo na pokožku. 

Kvetové vody sú však plné energie a úplne bez kontraindikácií, obsahujú prakticky takmer rovnaké aromatické zložky ako oleje, ale v oveľa jemnejšej forme. Správnym výberom môžete dlhodobo pomôcť od problémov starším osobám, chorým, deťom, ale neublížia ani citlivej a jemnej pokožke

Ružová voda je najobľúbenejšia a je na to dôvod

Medzi favoritmi kvetových vôd môžeme nájsť najznámejšiu ružovú vodu. Ružová voda má účinky, ktoré potešia prakticky každú ženu. Je možné ju použiť ako odličovač, aj prírodný  vyhladzovač vrások. Osviežuje aj čistí starnúcu pleť. Ružová, ako aj iné kvetové vody sa však dá použiť aj ako tonikum na pleť, aj ako základ pre nanášanie koncentrovanejších olejov. Vďaka tomu vytvoríte emulziu, ktorá má výrazne urýchľujúci účinok látok na pleť.

Ružová voda je na pleť, na celé telo, aj na vlasy. Záleží na vás, kde jej výhody využijete vy. Je to ako multivitamín so širokým spektrom pozitívnych účinkov a možností využitia. 

Ruzova voda Bellmedi

Levanduľová voda

Levanduľový hydrolát upokojuje pleť aj psychiku. Môžete ho teda využiť aj na prevoňanie priestoru, ale aj na ošetrenie pleti napríklad po pílingu alebo holení. Je nanajvýš upokojujúca a ak si na jej aplikáciu zvyknete pred spaním, tak vám zlepší aj spánokLevanduľová voda na akné podporuje aj celkovú regeneráciu pleti. 

Na vyčistenie pleti, jej osvieženie a oživenie účinkuje aj harmančeková voda, ktorá však navyše prináša dobré správy aj pre ženy s intímnymi problémami. Je skvelou voľbou aj pri opakujúcich sa hemoroidoch, zmierňuje svrbenie, opuchy aj zápal.

Harmancekova voda Bellmedi

Čím sú kvetové vody tak účinné?

Kvety pre BIO oleje a BIO kvetové vody sa zbierajú presne v čase, keď sú v nich účinné látky na vrchole. Všetko sa tak dostane z rastlín priamo do olejov a vody. Voda sa stáva nasýteným roztokom účinných látok. Už si viac nemusíte robiť odvary, prípadne čaje, ktoré následne aplikujete na pokožku. Kvetové vody plnohodnotne nahradia tieto receptúry, sú praktické, voňavé a účinné. Stačí si ich vyskúšať na vlastnej koži. Doslovne. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *