Blog

Akú silu v sebe skrývajú kvetové vody?

Tri kvetove vody Bellmedi

Kvetové vody sa vyznačujú svojou jemnosťou, ale zároveň nesmiernou silou. Sú získavané citlivou metódou z kvetov a tak sa v nich uchováva to najlepšie zo samotného kvetu, tiež sú známe svojimi širokými možnosťami využitia. Je možné ich použiť v kozmetike, aromaterapii, pri zmiernení zdravotných problémov. Jednoducho svoje miesto nájdu v každej domácnosti.

Ako vzniká kvetová voda a čo to je?

Kvetová voda, čiže bio hydrolát, je 100% kvetinová voda, ktorá vzniká ako vedľajší produkt pri výrobe éterického oleja parovodnou destiláciouVoda má na rozdiel od oleja rozdielnu hustotu a tak po destilácii zostávajú tieto dva produkty od seba oddelené. Esenciálny olej je veľmi silný koncentrát, ktorý vo svojej čistej forme často, na rozdiel od kvetovej vody, nie je možné aplikovať priamo na pokožku. Kvetové vody sú však plné energie a úplne bez kontraindikácií, obsahujú prakticky takmer rovnaké aromatické zložky ako oleje, ale v oveľa jemnejšej forme. Správnym výberom môžete dlhodobo pomôcť od problémov starším osobám, chorým, deťom, ale neublížia ani citlivej a jemnej pokožke

 

Kvetové BIO hydroláty sú vďaka nižšej koncentrácii prírodných látok vhodné na priamu aplikáciu na pleť a ideálne na citlivú, suchú či náročnú pleť (prírodné éterické oleje sú príliš silné a preto sa pred použitím musia riediť nosným prírodným olejom v správnom pomere). Prírodné kvetové vody využijete pri každodennej skincare rutine, pre povzbudenie krásy a zdravia vlasov, ale aj pre chvíle zaslúženého relaxu. Organická kvalita kvetových vôd Bellmedi vás presvedčí o svojich účinkoch.

Hydrolát (kvetová voda) pre sviežu pleť

 

Magická sila prírody k nám prichádza v rôznych podobách. Jej najväčšie poklady sme pod značkou slovenskej prírodnej kozmetiky Bellmedi premenili na BIO 100 % prírodné oleje s bohatým obsahom tých najvzácnejších účinných látok.  Pri získavaní éterických olejov ale dostávame ďalší dar, a tým sú osviežujúce a voňavé kvetové vody. Čo sú kvetové vody, ako vznikajú a ako ich môžete využiť v starostlivosti o pleť, vlasy, zdravie či v domácnosti?

Kvetová voda v kozmetike i v domácnosti

 

Vysoké hydratačné a osviežujúce účinky, jemná vôňa i obsah vitamínov robia z kvetovej vody ideálnu súčasť každodennej starostlivosť o pleť. Poradíme vám, ako pomocou kvetovej vody omladiť pleť i ako sa o pleť starať. 

Starostlivosť o pleť

 

Kvetovú vodu v kozmetike využijete viacerými spôsobmi: na čistenie pleti, ako osviežujúci voňavý sprej, ako súčasť micerálnej pleťovej vody či pleťovej masky, ako tonikum. Pravidelná hydratácia kvetovou vodou vám pomôže udržiavať pleť vo výbornej kondícii a tiež oddiali starnutie. Použitie kvetovej vody kombinujte aj s aplikáciou prírodných olejov

 

  • Čistenie pleti: kvetovú vodu naneste na vatový tampón a jemne si pretrite pleť.
  • Osvieženie a hydratácia: najlepšie osvieženie vám kvetová voda poskytne, keď ju na pleť nanesiete pomocou rozprašovača.
  • Upokojenie pokožky: svoje využitie kvetová voda nájde aj po opaľovaní či po holení. Má prirodzené upokojujúce účinky a zároveň pokožku na moment schladí. 
  • Prevencia akné a ekzému: zaraďte kvetovú vodu na akné do svojej rannej i večernej skincare rutiny. 

 

Náš tip: Máte problémy s aknóznou pleťou, rozšírenými pórmi či pocitom podráždenej pokožky? Vyskúšajte osviežujúcu mätovú kvetovú vodu, ktorá potláča rast baktérií zodpovedných za akné, upokojuje pleť či svrbenie. Mätovú kvetovú vodu môžete využiť aj proti únave, nespavosti či bolesti hlavu. Mätová voda má tiež blahodarné účinky na stimuláciu rastu vlasov. 

Starostlivosť o vlasy

 

Kvetové vody sú pre svoju jemnosť a účinné látky vhodné aj pre starostlivosť o vlasy. Použitie kvetového BIO hydrolátu na vlasy je jednoduché. Rozprašovačom aplikujte kvetovú vodu na celkovú dĺžku vlasov – ideálne do vlhkých vlasov – alebo kvetovú vodu vmasírujte do vlasovej pokožky, čím aktívne látky, vitamíny a minerály dostanete priamo ku korienkom vlasov.

 

Náš tip: Na osvieženie a regeneráciu vlasovej pokožky vyskúšajte medovkovú kvetovú vodu. Táto kvetová voda zároveň hydratuje a je vhodná na problematickú pokožku či pri potláčaní stresu. 

Ďalšie tipy na využitie kvetovej vody

 

Okrem hydratácie pleti a osvieženia či starostlivosti o vlasy môžete kvetové vody využiť aj na relax alebo v domácnosti. 

 

  • pridajte kvetovú vodu do kúpeľa a relaxujte v objatí krásnej vône 
  • počas práce osviežte svoju pleť alebo streknite kvetovú vodu okolo svojho pracovného stola a zbavte sa úzkosti, stresu a únavy
  • kvetovou vodou si prevoňajte byt – rozprášte BIO hydrolát v miestnosti a zhlboka sa nadýchnite
  • BIO voňavý kvetový hydrolát vám pomôže prevoňať aj bielizeň, stačí ju použiť namiesto vody pri žehlení 

 

Náš tip: Odstráňte únave s osviežením s tymiánovou kvetovou vodou, ktorá má okrem podpory mentálnej a fyzickej sily aj tonizujúce účinky. 

 

Ružová voda je najobľúbenejšia a je na to dôvod

Medzi favoritmi kvetových vôd môžeme nájsť najznámejšiu ružovú vodu. Ružová voda má účinky, ktoré potešia prakticky každú ženu. Je možné ju použiť ako odličovač, aj prírodný  vyhladzovač vrások. Osviežuje aj čistí starnúcu pleť. Ružová, ako aj iné kvetové vody sa však dá použiť aj ako tonikum na pleť, aj ako základ pre nanášanie koncentrovanejších olejov. Vďaka tomu vytvoríte emulziu, ktorá má výrazne urýchľujúci účinok látok na pleť. Ružová voda je na pleť, na celé telo, aj na vlasy. Záleží na vás, kde jej výhody využijete vy. Je to ako multivitamín so širokým spektrom pozitívnych účinkov a možností využitia. 

 

Ruzova voda Bellmedi

Levanduľová voda

Levanduľový hydrolát upokojuje pleť aj psychiku. Môžete ho teda využiť aj na prevoňanie priestoru, ale aj na ošetrenie pleti napríklad po pílingu alebo holení. Je nanajvýš upokojujúca a ak si na jej aplikáciu zvyknete pred spaním, tak vám zlepší aj spánok.  Levanduľová voda na akné podporuje aj celkovú regeneráciu pleti. 

Na vyčistenie pleti, jej osvieženie a oživenie účinkuje aj harmančeková voda, ktorá však navyše prináša dobré správy aj pre ženy s intímnymi problémami. Je skvelou voľbou aj pri opakujúcich sa hemoroidoch, zmierňuje svrbenie, opuchy aj zápal.

 

Harmancekova voda Bellmedi

Čím sú kvetové vody tak účinné?

Kvety pre BIO oleje a BIO kvetové vody sa zbierajú presne v čase, keď sú v nich účinné látky na vrchole. Všetko sa tak dostane z rastlín priamo do olejov a vody. Voda sa stáva nasýteným roztokom účinných látok. Už si viac nemusíte robiť odvary, prípadne čaje, ktoré následne aplikujete na pokožku. Kvetové vody plnohodnotne nahradia tieto receptúry, sú praktické, voňavé a účinné. Stačí si ich vyskúšať na vlastnej koži. Doslovne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *