Blog

Skincare rutina: Čo to je a ako ju zostaviť z prírodnej kozmetiky

Náš deň je plný stereotypov a rutín, ktoré si možno ani neuvedomujeme. Opakujú približne v rovnakom čase, niektoré pravidelne a niektoré výnimočne. Vstať, navštíviť kúpeľňu, vyčistiť si zuby, ustlať posteľ, uvariť si kávu… Medzi ranné, denné i večerné pravidelné činnosti by sme mali zaradiť aj starostlivosť o pleť – tzv. skincare rutinu. 

Vyhraďte si zopár minút každé ráno a večer na starostlivosť o vašu pleť. Pravidelná hydratácia, čistenie, masáž i jemný dotyk slovenskej prírodnej kozmetiky Bellmedi bohatej na vitamíny a účinné látky. Inšpirujte sa naším článkom, akoby mala vyzerať skincare rutina s prírodnými produktami.

Každodenná starostlivosť o pleť: skincare rutina

Skincare rutina alebo starostlivosť o pleť je súbor každodenných úkonov a činností pre udržiavanie vašej pleti vo fit kondícií, zdraví, kráse a je zároveň prevenciou tvorby akné, ekzémov či vrások. Vytvorte si vlastný rituál starostlivosti o pleť na ráno i večer. Ak so skincare rutinou iba začínate, zaraďte do svojho denného rozvrhu základné procedúry aspoň niekoľkokrát do týždňa. 

Kedy začať so skincare rutinou? S prvou základnou skincare rutinou by sme mali začať už v období puberty. Počas dospievania sa kvalita pleti vplyvom hormónov mení, môže sa objavovať akné, zvýšená mastnota či suché miesta. Skincare rutina pomôže tínedžerskej pleti tieto zmeny znášať o niečo lepšie. Skincare rutina 20+ sa sústredí na pravidelné čistenie pleti a hydratáciu, skincare rutina pre tridsiatnikov už zaraďuje prvé produkty na spomalenie tvorby vrások a prírodné produkty s antiagingovým efektom a ľudia nad 40 rokov v skincare rutine hľadajú útek od stresu relaxačnou starostlivosťou o pleť kvalitnými prírodnými produktami. 

Skincare rutina i prírodné produkty sa líšia aj v závislosti od typu pleti. Pravidelná starostlivosť napríklad o mastnú pleť redukuje mastnotu a zmierňuje tvorbu akné, skincare rutina suchej pleti pokožku hydratuje a upokojuje. 

Skincare rutina s prírodnými produktami

Pre pravidelnú skincare rutinu sú ideálne práve prírodné produkty z čisto prírodných ingrediencií. Prírodné oleje sú z rastlín získavané špeciálnou technológiou a sú lisované za studena, vďaka čomu sa v nich zachovávajú tie najvzácnejšie a najúčinnejšie látky. Prírodné produkty neobsahujú žiadne chemikálie, syntetické látky či farbivá, nie sú upravované ani rafinované. 

Prírodné produkty slovenskej prírodnej kozmetiky Bellmedizdrojom vitamínov, antioxidantov, esenciálnych olejov, proteínov a účinných aktívnych látok. A presne po takejto bohatej náloži prahne každá pleť. Prírodná kozmetika je vhodná pre citlivú pleť a jemnú pleť, jej dotyk je ako dotyk samotnej Matky prírody. Aké prírodné produkty zaradiť do skincare rutiny?

  • Prírodné oleje s hydratačnými vlastnosťami sú nosným kameňom každej skincare rutiny. Prírodné oleje sú zložené z čisto prírodných látok, rýchlo sa vstrebávajú do pokožky či vlasov a pleti i korienkom vlasov dodávajú potrebné vitamíny a účinné látky. Majú vysoké hydratačné účinky a vhodné sú pre všetky typy pleti. 
  • Prírodné kvetové vody sú vedľajším produktom výroby prírodných esenciálnych olejov, rovnako však obsahujú vitamíny, antioxidanty a cenné prírodné látky. Sú jemnejšie ako oleje, krásne voňajú a pleť osviežujú a rozjasňujú. Vyberte si z ponuky kvetových vôd od Bellmedi.
  • Prírodné mydlá s hĺbkovým čistiacim účinkom sú ideálne ak bojujete s akné. Pravidelné čistenie bio mydlom s aktívnymi látkami vám pomôže zlepšiť kvalitu vašej pokožku. Vyskúšajte tekuté africké čierne mydlo vhodné na problematickú a citlivú pleť.

Vyskúšajte základnú skincare rutinu podľa Bellmedi

Starostlivosť o pleť nemusí byť komplikovaná. Na každodennú skincare rutinu vám stačí iba zopár prírodných produktov a pár minút času. Začnite základnou skincare rutinou na ráno i večer, ktorá pozostáva zo štyroch základných krokov. 

  • Odlíčenie a čistenie. Pleť na procedúru dôkladne pripravte. Prírodným olejom pleť vatovým tampónom vyčistite a odlíčte. Vyčistenú pleť zmäkčite domácim naparovačom alebo teplým jemným uteráčikom. Náš tip: Na čistenie pleti vyskúšajte prírodný Aloe vera olej, ktorý pleť hydratuje, osviežuje a upokojuje. Na odlíčenie je pre svoje čistiace schopnosti ideálny Ricínový prírodný olej. O benefitoch čistenia pleti prírodnými olejmi si môžete prečítať v článku o čistení pleti s prírodnou kozmetikou.
  • Tonizácia. Prírodný toner pomáha vyrovnať PH pokožky, sťahuje póry, upokojuje a rozžiaruje a pleti dodáva ďalšie aktívne látky a vitamíny. Ako toner vyskúšajte jemné kvetové vody, o ktorých máme aj rozsiahly článok. Odporúčame vyskúšať ako toner ružovú vodu alebo šalviovú vodu.
  • Ochrana pred UV žiarením. Nezabúdajte na každodennú ochranu pred slniečkom a nebezpečným UV žiarením. Slnečné lúče pri dopade na pokožku urýchľujú proces starnutia pleti a preto je potrebné použiť krém s faktorom minimálna 30 SPF. Na ochranu si vyberajte kvalitné samostatné produkty s ochranným faktorom a vyhnite sa prípravkom 2v1. 

Tip na záver rutiny: 

Peeling (mechanické odstránenie suchých čiastočiek pleti) do skincare rutiny zaraďte aspoň jeden krát do týždňa. Pripravte si jemný peeling z kávových zrniečok alebo hnedého cukru a pleť jemne vymasírujte. Peeling pokožku zjemní, prekrví a rozjasní. 

BONUS: Masáž pleti prírodným olejom. Pridajte do svojej skincare rutiny aj masáž prírodným olejom s keramickým či kamenným valčekom. Na vyčistenú a hydratovanú pleť naneste zopár kvapiek prírodného oleja a premasírujte si valčekom celú pleť. Masáž prekrvuje a spevňuje pokožku, prírodný kameň zároveň príjemne chladí a masáž očného okolia pomáha odstrániť tmavé kruhy či vačky pod očami. Vaša pleť sa masážou rozžiari a krásne vytónuje. Pre pohodu tela i mysle vyskúšajte levanduľový masážny olej.

Venujte svoj čas i energiu pravidelnej sikncare rutine. Pleť sa vám odvďačí sviežosťou, krásou i prirodzenou hebkosťou.

Aloe vera olej

Skladom

19.90 54.90  s DPH

Ricínový olej

Skladom

19.90 52.90  s DPH

Ružová voda

Skladom

9.90 27.90  s DPH

Šípkový olej

Skladom

14.90 42.90  s DPH

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *