Blog

Prírodná hydratácia pleti s našimi novinkami

Základom krásnej a sviežej tváre je práve prírodná hydratácia pleti. Všetko, čo vaša pleť potrebuje nájdete v prírode, a teda aj v unikátnej slovenskej prírodnej kozmetike Bellmedi, ktorá je vyrobená výlučne z prírodných ingrediencií. 

Poradíme vám, ako prírodne hydratovať suchú pleť na tvári a predstavíme vám niektoré z našich noviniek. Prečítajte si o správnej prírodnej hydratácii pleti!

Prírodná hydratácia pleti – domáca starostlivosť o pleť

Správne hydratovaná pleť je pleť, ktorá dostatočne zadržiava vodu a produkuje potrebné množstvo kožného mazu – alebo inak povedané, prirodzených premasťovacích olejov. Stav našej pleti je výsledkom viacerých faktorov. Svoju úlohu zohrávajú gény, životný štýl, prostredie, v ktorom žijeme a tiež starostlivosť, ktorú pokožke na tvári venujeme. 

Hydratácia pleti prírodnými olejmi patrí medzi základné kroky domácej starostlivosti o pleť. Prírodné oleje dodávajú pleti potrebné vitamíny, živiny, minerály a antioxidantmi a udržujú ju sviežu, hebkú a pružnú. Zároveň odďaľujú starnutie a spomaľujú tvorbu vrások, výrazne pomáhajú najmä suchej pleti na tvári. Kondíciu vašej pleti podporíte aj dostatočným pitím čistej vody, pravidelnou jemnou masážou, správnym odlíčením a čistením pletipravidelným pílingom. 

Náš tip: Vyskúšajte novinku prírodnej kozmetiky Bellmedi píniový olej. Píniový olej vyniká svojimi omladzujúcimi účinkami a je vhodný najmä na starostlivosť o jemnú a citlivú pokožku, či detskú pokožku. Pomáha odstrániť suché šupinky, spomaľuje tvorbu vrásokunavenú pleť rozjasňuje a osviežuje. 

Poznáte svoj pleťový typ?

Vynikáme svojou jedinečnosťou a rovnako je na tom aj naša pleť. Každý z nás má špecifický pleťový typ. Pre dokonalú prírodnú hydratáciu pleti musíte najskôr svoj typ správne zadefinovať. Aké základné typy pleti poznáme?

  • Suchá pleť. Suchú pleť na tvári spôsobuje znížená tvorba prirodzeného mazu. To spôsobuje, že pleť je jemne drsná, vyskytujú sa mikroskopické až malé šupinky, je citlivá, rýchlejšie sa na nej tvoria vrásky a pôsobí napnutým dojmom. Suchá pleť na tvári si vyžaduje častejšie použitie hydratačných prírodných olejov, pravidelné čistenie i jemnú masáž, ktorá podporí prekrvenie i tvorbu mazu. Vhodné je na suchú pleť na tvári použiť aj upokojujúce prírodné prostriedky na upokojenie. Náš tip: Vyskúšajte našu novinku zo sortimentu kvetových vôd – vetiverová voda, ktorá je ideálna na suchú pokožku, akné a zrelú pleť. Vetiverová voda suchú pleť na tvári osviežuje, chladí a tiež prevoniava.
  • Normálna pleť. Normálna pleť je charakteristická svojou pružnosťou, jemnosťou a hladkosťou, nemastí sa a nie je vysušená. Aj keď na prvý pohľad tento typ pleti vyzerá, že nepotrebuje zvýšenú starostlivosť, pravidelná prírodná hydratácia pleti je nevyhnutná. 
  • Mastná pleť. Mastná pleť je pleť so zvýšenou či nadmernou produkciou kožného mazu. Tento typ pleti má sklon k tvorbe akné, vyskytujú sa upchaté póry, je lesklá a nadmerne sa potí. Vrásky sa tvoria až v neskoršom veku. Mastnú pleť je potrebné pravidelne čistiť a najvhodnejšie sú tzv. suché prírodné hydratačné oleje, ktoré sa rýchlo vstrebávajú a nezanechávajú na pokožke mastný film. 
  • Zmiešaná pleť. Tento typ pleti má viaceré zóny – suché a mastné zóny. Mastné časti pleti sú zvyčajne v okolí čela, nosa a brady a ostatné časti pleti sú svojím charakterom bližšie k suchej pleti na tvári. Zmiešanú pleť je potrebné starostlivo hydratovať a venovať zvýšenú starostlivosť nárokom jednotlivých partií. 

Dôležité: aj normálna a mastná pleť si vyžaduje pravidelnú prírodnú hydratáciu. Prírodná hydratácia pomôže udržať vašu pleť vo svojej kondícii, oddiali starnutie, spomalí tvorbu vrások a cez prírodné oleje dodá pleti všetky potrebné vitamíny.

Nové prírodné produkty Bellmedi určené na prírodnú hydratáciu pleti

Príroda je mocná čarodejka a svojou krásou ohuruje po celom svete. Rovnako vám pomôže aj s krásou vašej pleti, prirodzenou hydratáciou, sviežosťou a jemnosťou. Vyskúšajte niektoré z našich prírodných noviniek pre starostlivosť o (nielen) suchú pokožku na tvári. 

Vanilkový olej na telo. Zázrak so sladkou vôňou podmanivej vanilky. Vanilkový olej na telo hĺbkovo hydratuje nielen suchú pleť na tvári, ale aj pokožku celého tela, rúk či nechtov. Ľahko sa v strebáva, pokožku upokojuje a je tiež vhodný na jemnú masáž či starostlivosť o detskú pokožku. 

Brusnicový olej. Brusnicový olej nielenže pomáha pri extrémne suchej pleti na tvári, psoriáze či ekzémoch, ale zároveň pôsobí ako prírodný lifting a spomaľuje tvorbu vrások. Je vhodný na problematickú, citlivú a podráždenú pleť, upokojuje svrbenie a je vhodný aj na vlasové kúry. 

Chia olej. Je ideálnou formou prírodnej hydratácie pleti.

Medovková voda. Medovková voda pleť prírodne hydratuje, podporuje tvorbu kožného mazu a zároveň čistí. Je možné ju používať ako čistiace tonikum či pri vlasových kúrach. Má upokojujúci účinok, a preto si svoju uplatnenie nájde aj ako voda po holení či depilácii.

Nasledujte naše tipy na prírodnú hydratáciu pleti a zaraďte naše prírodné novinky Bellmedi do svojej každodennej skincare.

Brusnicový olej

Skladom

9.90 27.90  s DPH

Chia olej

Skladom

9.90 27.90  s DPH

Medovková voda

Skladom

8.90 24.90  s DPH

Vanilkový olej

Skladom

9.90 29.90  s DPH

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *