Blog

Nosný olej: Čo to je a ako vám pomôže?

Ak sa iba začínate pohybovať vo svete prírodnej kozmetiky, možno ste sa s pojmom „nosný olej“ zatiaľ nestretli. Nosné oleje využijete pri každodennej starostlivosti o pleť a pokožku a perfektne spárujete s prírodnými esenciálnymi éterickými olejmi. 

Prečítajte si čo sú nosné oleje, aké nosné oleje poznáme, aké esenciálne oleje k nim primiešať a ako ich používať v domácej starostlivosti. Nosné oleje vám pomôžu aj pri viacerých kožných problémoch. 

Prírodné esenciálne éterické oleje 

Esenciálne éterické oleje – esencia prírody extrahovaná priamo zo zdroja. Esenciálne éterické oleje sú silno koncentrované ingrediencie získavané z rastlín a typická je pre nich výrazná vôňa. Esenciálne éterické oleje sú destilované zo všetkých častí rastlín – koreňov, stoniek, listov, kvetov, atď. Éterické oleje prírodnej kozmetiky Bellmedi sú 100 % prírodným produktom, ktorý má mnohostranné využitie – éterické oleje môžete využiť v starostlivosti o telo (pokožka, vlasy, masáž), ale aj pre myseľ (relax, meditácia, aromaterapia). Stačí iba zopár kvapiek esenciálnych éterických olejov a vaše telo doslova ochutná Matku prírodu. Ako použiť éterické oleje s nosnými olejmi?

Predstavujeme vám 15 + 1 kreatívnych tipov, ako využiť esenciálne olej. Prečítajte si náš článok!

Nosné oleje v prírodnej kozmetike

Prírodné nosné oleje nie sú oleje do nosa, sú to oleje, ktoré majú schopnosť naviazať a niesť ďalšie prírodné zložky, esencie a arómy. Kombinujú sa s éterickými olejmi a majú schopnosť rozpúšťať éterické oleje a uvoľňovať esenciálne mastné kyseliny. Zjednodušene povedané, nosné oleje pomáhajú vysoko koncentrované prírodné zložky rovnomerne distribuovať – roztierať a masírovať do pokožky alebo do vlasov. Majú vysoké hydratačné vlastnosti, preto sú vhodné ako olej na suchú pokožku. Nosné oleje na rozdiel od éterických olejov nemajú výraznú vôňu a ako také, ani silné účinky, ale sú plné vitamínov, minerálov, antioxidantov a aktívnych živín rozpustných v tukoch. Pre nosné oleje je typické veľmi jemná vôňa (alebo žiadna) a nevýrazné sfarbenie.

Účinky nosných olejov

Nosné oleje sú zmesou lipidov, ktoré sa nevyrábajú zo všetkých rastlinných zložiek, vyrábané sú lisovaním tukových častí za studena – semien, jadier a orechov. Neobsahujú žiadnu chémiu, syntetické látky, konzervanty, farbivá ani vône. 

Nosné oleje aj bez prímesy éterických olejov hydratujú, zvláčňujú, vyživujú a regenerujú pokožku. Ich hlavnou funkciou je uľahčenie cesty aktívnych zložiek z prírodných esenciálnych éterických olejov hlbšie do pokožku ku krvným vlásočniciam v pokožke. 

Aké nosné oleje využiť v domácej starostlivosti o pokožku?

Základné rastlinné oleje – nosné oleje – sú určené na pokožku tela, pleť či vlasy. Rýchlo a jednoducho sa vstrebávajú a sú plné vitamínov, minerálov a antioxidantov rozpustných v tukoch. Nosné oleje môžeme rozdeliť na mäkké nosné oleje a tvrdé nosné oleje. Tvrdé nosné oleje nazývame aj maslá. Jedným z najznámejších nosných olejov je bambucké maslo a kokosový olej.

Nosné oleje môžeme rozdeliť aj podľa pôvodu na orechové oleje (bambucké maslo, makadamiový olej, mandľový olej), oleje zo semien (konopný olej, šípkový olej, hroznový olej), ovocné oleje (marhuľový olej, slivkový olej, avokádový olej). Nosné oleje majú prirodzene hydratačné účinky a ľahko sa vstrebávajú do pokožky – tieto oleje sú mimoriadne účinné pre suchú pokožku. 

Vyberte si nosné oleje podľa typu vašej pokožky. Zamerajte sa na to, čo vaša pleť potrebuje a urýchlite proces zlepšenia celkového zdravia a kvality pleti. 

  • Suchá pleťbambucké maslo, kokosový olej alebo makadamiový olej sú nosné oleje pre suchú pleť, ktoré môžete využiť v každodennej starostlivosti o pleť a sú určené na bežné použitie aj keď máte normálnu a neproblematickú pleť. Sú mimoriadne účinné pre hydratáciu a zvláčnovanie pokožky, a teda vhodné aj na suchú pleť. Vyskúšať môžete aj šípkový olej alebo pupalkový olej.
  • Mastná pleť – na mastnú pleť je vhodné zvoliť tzv. suchý olej – napríklad arganový olej, ktorý sa rýchlo vstrebáva, hydratuje a nezanecháva mastný film na pleti.
  • Aknózna pleť – v kombinácii s esenciálnymi olejmi vyskúšajte nimbový olej. So zjemnením jaziev vám pomôže šípkový olej. 
  • Zrelá pleť rakytníkový olej, šípkový olej alebo avokádový olej pomôže s hydratáciou a vyhladením pleti. 
  • Pleť s ekzémom a psoriáza – na upokojenie, zjemnenie a hydratovanie pokožky využite esenciálne oleje s kombináciou jojobového oleja a konopného oleja.

Jedinečná prírodná kozmetika Bellmedi vyniká silnými blahodarnými účinkami na pleť tváre, vlasy i pokožku. Skombinujte esenciálne oleje s nosnými olejmi a podporte vstrebateľnosť a rýchlosť prírodných aktívnych látok s vhodným nosným olejom pre vašu pleť. 

Hroznový olej

Skladom

9.90 27.90  s DPH

Makadamiový olej

Skladom

9.90 27.90  s DPH

Marhuľový olej

Skladom

9.90 27.90  s DPH

Sladký mandľový olej

Skladom

14.90 39.90  s DPH

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *