Blog

Čo vám pomohlo na pigmentové škvrny (overené recenziami)

Pigmentove skvrny - co pomaha

Objavili ste na svojej tvári, rukách či dekolte miesta, výrazne tmavšie ako zvyšok pokožky? Môže ísť o tzv. pigmentové škvrny. Poradíme vám, ako pigmentové škvrny zjemniť či takmer odstrániť pomocou prírodných olejov slovenskej značky Bellmedi.

Pigmentové škvrny (nazývané aj starecké škvrny) sú prirodzeným javom na ľudskej pokožke či pleti. Pigmentové škvrny sa objavujú na rukách, na tvári, v období hormonálnych zmien či vo vyššom veku. Veľmi častý je aj vznik pigmentových škvŕn práve v tehotenstve. Čo sú pigmentové škvrny, prečo vznikajú, ako im predchádzať a ako ich odstrániť? Prečítajte si, ako proti pigmentovým škvrnám zabojovali zákazníci Bellmedi použitím konkrétnych prírodných olejov. 

 

Čo sú pigmentové škvrny a ako vznikajú?

Pigmentové škvrny sú tmavé miesta, ktoré sa objavujú na tvári, rukách, dekolte, chrbte, kolenách, chodidlách či na tehotenskom brušku. Ich vznik sa spája s vyšším vekom, no pigmentové škvrny čoraz častejšie objavujú aj na mladšej pokožke. Pigmentové škvrny vznikajú tzv. hyperpigmentáciou – nahromadením kožného pigmentu – melanínu – na jednom mieste. Spúšťačom tvorby pigmentových škvŕn môže byť neprimeranie veľa letného opaľovania či nechránenie pleti pred slnečnými lúčmi počas bežných dní, hormonálne poruchy, dlhodobé akné, tehotenstvo či vyšší vek. 

Ďalšou formou pigmentových škvŕn je strata pigmentu, kedy sa na pokožke tvoria výrazne bledšie miesta – vtedy ide o nedostatok melanínu, ktorý na pleti vytvára farebne odlišné mapy a biele fľaky. 

 

Prevencia a pravidelná starostlivosť o pleť s prírodnými olejmi

Mnoho ľudí si myslí, že keď sa raz pigmentové škvrny objavia, už niet cesty späť. Stále platí, že najlepšou ochranou proti pigmentovým škvrnám je prevencia a to formou každodenného používania opaľovacích krémov s dostatočne vysokým SPF faktorom, a to nielen na pokožku na tvári, ale aj na ruky. Dennodenne sme vystavení slnečnému žiareniu a to aj počas chladnejších či zamračených dní. Ako ale pigmentové škvrny odstrániť? 

Na odstránenie pigmentových škvŕn existuje mnoho babských receptov, ako napríklad cibuľa s jablčným octom, citrónová šťava či jogurt. Ďalšou z možností je aj chemický peeling, kozmetické ošetrenie laserom v salóne či vitamínové doplnky. Účinnou prírodnou cestou sú práve prírodné oleje určené na udržanie rovnováhy tvorby melanínu v pokožke ako nimbový olej, prírodné oleje na zosvetlenie pleti ako ricínový olej, či prírodné oleje na zjednotenie farebného tónu pleti a omladenie ako šípkový olej. Prečítajte si aj náš článok s desiatimi tipmi, ako odstrániť pigmentové škvrny.

 

Ako vám prírodné oleje pomohli na odstránenie pigmentových škvŕn? (skutočné príbehy)

Unikátna slovenská prírodná kozmetika Bellmedi pomohla už obrovskému množstvu spokojných zákazníkov, o čom svedčia stovky recenzií na prírodné oleje i ďalšie prírodné kozmetické produkty. Zákazníci sa formou recenzií podelili aj o svoje skutočné príbehy a skúsenosti, ako im prírodné oleje Bellmedi pomohli odstrániť pigmentové škvrny. 

Recenzia od zákazníčky, ktorej mama na odstránenie pigmentových škvŕn použila nimbový olej. 

 

Viac o skúsenosti s používaním nimbového oleja si prečítajte v jej článku Nimbový olej je zázrak.

Ďalšie z vašich recenzií na našich sociálnych sieťach:

 

 

Viac o overených účinkoch prírodných olejov Bellmedi si môžete prečítať v recenziách. Zabojujte proti pigmentovým škvrnám pomocou prírody!

 

Nimbový olej

Skladom

19.90 49.90  s DPH

Ricínový olej

Skladom

19.90 52.90  s DPH

Šípkový olej

Skladom

14.90 42.90  s DPH

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *