Blog

Papilómy: Čo spôsobuje výrastky na koži a ako sa ich zbaviť?

Objavili ste si na tele malé nebolestivé kožné výrastky? Zachytávajú sa vám o oblečenie, šperky alebo posiali vaše viečka? Pravdepodobne ide o kožné papilómy – nezhubné nádorčeky, ktoré síce závažné problémy často nespôsobujú, ale zavadzajú z praktického i estetického hľadiska. 

Čo kožné papilómy spôsobuje a ako ich odstrániť? Prečítajte si náš článok o kožných papilómoch a ktoré prírodné oleje slovenskej prírodnej kozmetiky Bellmedi vám v boji proti nim pomohli. 

Kožné papilómy – čo to je a ako vznikajú?

Kožné papilómy sú malé výrastky, ktoré sú tvorené mini krvnými cievami, kolagénom a kožou. Kožné papilómy – fibrómy – majú rôzne tvary, môžu byť hrudkovité, hladké, hrčkovité či na stopke. Farba kožných papilómov je rovnaká ako okolitá pokožka, no existujú aj papilómy s tmavším sfarbením a môžu pripomínať bradavice. Papilómy sa najčastejšie vyskytujú v záhyboch kože, na viečkach, na krku, v podpazuší, v slabinách či po bokoch hrudníka. Čo kožné papilómy spôsobuje?

Príčina vzniku kožných papilómov je ľudský papilomavírus (HPV), ktorý sa môže prejaviť vznikom kožných výrastkov, ale aj nemusí. Kožné papilómy sú tiež dedičné, objavujú sa vo vyššom veku, ale aj pri nadváhe či nadmernom potení. Napriek tomu, že sú nerakovinové a nespôsobujú zdravotné problémy, pôsobia neesteticky a mnohí sa ich chcú rýchlo a efektívne zbaviť. Ako kožné papilómy odstrániť?

Prírodné oleje na odstránenie kožných papilómov

Tieto neškodné kožné výrastky je možné odstrániť viacerými spôsobmi – babské recepty hovoria a podviazaní kožného papilómu dentálnou niťou, potieranie jablčným octom či lastovičníkom. Odstránenie kožných papilómov je možné aj tekutým dusíkom či chirurgickým zákrokom. Zákazníci slovenskej prírodnej kozmetiky Bellmedi na kožné papilómy vyskúšali trojicu prírodných olejovNimbový olej, Cesnakový olej a esenciálny Tea Tree olej – prečítajte si, aké výsledky s nimi dosiahli. 

Nimbový olej patrí medzi zázraky prírody. Svoje výsledky preukázal v boji proti ekzémom, psoriáze, odstránení pigmentových škvŕn či ďalších kožných problémov. Nimbový olej efektívne odstraňuje kožné papilómy, bradavice, kurie oká a kožné výrastky. Je ideálny na citlivú pleť a použiť ho môžete aj na vlasy – zmierňuje vypadávanie a podporuje ich rast.

 

 

Cesnakový olej má silné regeneračné schopnosti a pomáha bojovať proti kožným problémom ako psoriáza, akné či lupiny. Aj na základe recenzií a vašich reálnych príbehov cesnakový olej pomáha aj pri odstránení kožných papilómov, výrastkov, bradavíc či fibrómov. 

 

Tea Tree esenciálny olej pôsobí ako prírodná dezinfekcia a svoju účinnosť dokázal aj v boji proti vírusovým bradavičkám či kožným papilómom. Okrem iného je Tea Tree čajovníkový olejček možné využiť pri bolestiach svalov, infekciách, vyrážkach, aftoch či oparoch. 

Dôležité: Ak kožné papilómy bolia, sú podráždené, krvácajú, menia tvar i veľkosť, je potrebné vyhľadať kožného lekára, ktorý odporučí vhodnú liečbu. Samoliečba prírodnými olejmi sa v týchto prípadoch neodporúča. 

Cesnakový olej

Skladom

9.90 27.90  s DPH

Nimbový olej

Skladom

19.90 49.90  s DPH

Tea Tree (čajovník)

Skladom

19.90 64.90  s DPH

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *