Blog

Kožné problémy, o ktorých sa nehovorí.. alebo?

Nehovorí sa o nich často, no vedia potrápiť. Chybičky krásy ako vrásky, celulitída, kŕčové žily, ekzém, psoriáza či nechtová mykóza sú nočnou morou každej ženy, ktorá sa chce vo svojej vlastnej koži cítiť skvele, sebavedome a príťažlivo. Čo na tieto kožné problémy platí?

Prečítajte si, ktoré prírodné oleje slovenskej značky Bellmedi sa osvedčili v boji proti najčastejším kožným neduhom, aký olej na vrásky, ako sa zbaviť atopického ekzému, čo na kŕčové žily či ako sa zbaviť nechtovej mykózy a inšpirujte sa skutočnými recenziami našich zákazníkov.

 

 

 

Omladnite s prírodným olejom na vrásky

Prichádzajú ako nepozvaný hosť a keď sa raz usadia, je náročné sa ich zbaviť. Vrásky. Prečo vlastne vrásky vznikajú? Odpoveď sa skrýva v mnohých faktoroch – vek, genetika, životný štýl, typ pleti či forma starostlivosti o vašu pleť. S rastúcim vekom sa znižuje tvorba kolagénu a elastínu a ako prvé sa objavujú mimické vrásky – vrásky v okolí očí a úst. 

Pri starostlivosti o pleť je dôležité dbať hlavne na pravidelnú hydratáciu i zdravú životosprávu, ktorú môžete doplniť o kolagénové a vitamínové doplnky. Na hydratovanie a dobitie pleti vitamínmi môžete použiť prírodný olej na vrásky. Vyskúšajte baobabový olej alebo mandľový olej a spomaľte tvorbu vrások. Výborným prírodným olejom na vrásky je tiež arganový olej, ktorý vám ich pomôže odstrániť a zároveň pleť do hĺbky hydratuje. S vyhladením vrások vám tiež pomôže jojobový a šípkový olej.

Tip: Prečítajte si skutočné príbehy zákazníkov prírodnej kozmetiky Bellmedi v našich recenziách.

Zabojujte proti celulitíde prírodnou cestou

Mnoho žien (i mužov) bojuje s celulitídou – pomarančovou kožou. Celulitída sú neestetické tukové hrudky v podkoží, ktoré vznikajú zlou funkciou lymfatického systému, pôsobením hormónov i nedostatočným metabolizmom tukov. Celulitída je prirodzenou súčasťou ľudskej pokožky, i keď kult perfektnej krásy ju považuje za neestetickú. Záleží, ako svoju celulitídu vnímate vy a ak ju chcete zjemniť, máme pre vás riešenie.

Na celulitídu platia rôzne kozmetické zákroky i masáže (lymfatická masáž, škoricová masáž a pod) no pomôžete si aj svojpomocne pravidelným používaním prírodných olejov – pokožku pravidelne masírujte a hydratujte marulovým olejom, ktorý regeneruje a ošetruje hrubú pokožku a okrem celulitídy je ideálny aj na jazvy, strie či rozšírené žilky.

 

Ako na kŕčové žily?

Ak vás kŕčové žily i bolestivé nohy, sú vaše kŕčové žily viditeľné, sfarbené domodra či vypuklé, vyskúšajte terapiu prírodnými esenciálnymi olejmi. Čo platí na kŕčové žily? Našimi favoritmi sú prírodné esenciálne oleje KlinčekNechtík lekársky, ktoré pomôžu zmierniť bolestivé kŕčové žily. Prírodné esenciálne oleje vždy kombinujte s nosným olejom (baobabový alebo iný telový olej) – zrieďte 2 kvapky na jednu lyžicu nosného oleja alebo pridajte 3 – 6 kvapiek esenciálneho oleja do kúpeľa.

TIP! Na kŕčové žily vyskúšajte aj prírodný olej Tamanu, ktorý je známy svojimi antineuralgickými, protizápalovými, antimikrobiálnymi vlastnosťami a pomôže zmierniť bolesti.

Kurie oká alebo bradavice? Na tieto strašiaky je riešenie

Nahromadenie odumretej kože na chodidlách či prstoch spôsobuje vznik stvrdnutého ložiska s čiernym stredom a hlbokými koreňmi. Kurie oká či podobné bradavice (ktoré sú vírusového pôvodu a vznikajú prenosom) vedia byť tvrdohlavé a často býva ich odstránenie boj. Pomocou prírodných olejov však kurie oká i bradavice odstránite efektívne rýchlo tak, ako niektorí naši zákazníci. 

Na bradavice, kurie oká, otlaky, pľuzgiere či papilómy je najideálnejší Nimbový olej alebo Cesnakový olej. Pravidelne si postihnuté miesto prikladajte tampón napustený prírodným olejom a prelepené nechajte pôsobiť celú noc.

 

 

 

 

 

 

Ako sa zbaviť nechtovej mykózy?

Nechtová mykóza je infekčné plesňové ochorenie, ktoré sa vyskytuje na nohách či rukách a to hlavne na nechtoch či v okolí nechtového lôžka. Prejavuje sa zhrubnutými, zažltnutými nechtami, olupovaním, zbelením, ryhami či drobením.  Na nechtovú mykózu existujú lieky, no pomôcť si môžete aj prírodnou cestou – vyskúšajte Šípkový olej, ktorý má hojivé a regeneračné účinky. Zbaviť sa nechtovej mykózy vám pomôže aj Ricínový olej, ktorý ma dezinfekčné a antimykotické účinky.

 

 

Suchá pokožka, psoriáza a atopický ekzém – vyskúšajte prírodné kvetové vody

Ak vás trápi psoriáza, extrémne suchá pokožka či atopický ekzém, do každodennej starostlivosti o pokožku by ste mali zaradiť vysoko hydratačné a regeneračné prírodné oleje ako Nimbový olej či Konopný olej. Efektívne sú aj jemné prírodné kvetové vody, ktoré rovnako hydratujú a regenerujú ako Medovková voda či Šalviová voda.

 

Zbavte sa svojich kožných problémov pomocou unikátnej slovenskej prírodnej kozmetiky Bellmedi!

Arganový olej

Skladom

12.90 34.90  s DPH

Klinček

Skladom

9.90 44.90  s DPH

Nechtík lekársky

Skladom

5.90 25.90  s DPH

Sladký mandľový olej

Skladom

14.90 39.90  s DPH

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *