Blog

Od fanúšičky: Nimbový olej je zázrak !

Nimbovy olej na nohy

Čo je nimbový olej? 

O Nimbovom oleji som čítala veľa zaujímavých článkov, ktoré ospevovali jeho účinky až tak, že sa tomu nedalo veriť. Napríklad: je získaný z vysoko ceneného indického stromu Nimba, ktorý má úžasné vlastnosti” alebo “Nimba považovaná za univerzálny liečivý prostriedok“. Je to fakt zázrak?

Čím je špecifický nimbový olej?

Keď som zhodou okolností narazila na BellMedi kozmetiku, kde jeho cena je veľmi priaznivá, rozhodla som sa ho vyskúšať. Je vhodný na telo, tvár, vlasy, na suchú kožu, na mastnú pleť, na pigmentové škvrny… Neverila som tomu všetkému, čo som si oňom prečítala, ale naozaj má niečo do seba. Netrpezlivo som čakala, kedy mi poštárka prinesie balíček. Po otvorení ma čakali dva šoky: prvý, že olej nebol olej, ale akási divná hmota. Prečítala som si, že to tak má byť, pretože olej tuhne pri nižsích teplotách a vonku bolo v tom čase chladno. Upokojilo ma to. Dokonca už po pár hodinách v našej kúpeľni bol celkom tekutý a vôbec ho nemusím odtuhovať zohrievaním fľaštičky. Druhá – vôňa! Teda, ja by som to nazvala smradom, lebo prvé očuchanie bol skutočný šok a zdesenie, čo to, preboha, je. Ale potom sme s maminou začali olej používať pravidelne – a s pokožkou sa stali úplné divy. Pravdou je, že človek si na ňu časom privykne a keď som videla, čo dokáže, povedala som si, že šľak traf vôňu, keď pomáha.

Aké má účinky nimbový olej?

Najskôr som olej začala používať na tvár, na vyrážky a fliačiky, ktoré po nich ostávajú. Olej urýchlil proces hojenia a pomáhal liečiť fliačiky, takže sa zahoja rýchlejšie a pleť vyzerá omnoho krajšie. Potom ho začala používať aj mamina, ktorá má tiež mastnejšiu pleť. Má ju čistejšiu, menej sa mastí a pôsobí omnoho zdravšie. Skúsila som ho aj na vlasy, respektíve na môj atopický ekzém. Vmasírovala som ho do pokožky, nechala ho niekoľko hodín pôsobiť a potom som sa zmyla.  Výsledkom je menej svrbiaca, hydratovanejšia pokožka hlavy, suché miesta sa tvoria o niečo neskôr. Klobúk dolu. Mamina ho začala používať na pigmentové škvrny. Prvé dni bola skeptická, lebo nevidela žiadne rozdiely (neviem, ale to by bol skôr zázrak). Pred pár dňami spokojne povedala, že fľaky sa nielen zmenšujú, ale aj blednú. Olej sa pomaly vsiakne do pokožky, ak sa poriadne vmasíruje do pokožky, nezanecháva ju mastnú. Maminky sa pred pár dňami spýtali, aký krém používa, lebo má vraj krásnu pleť. Obidve sme veľmi spokojné a týmto chceme poďakovať skvelému tímu z BellMedi kozmetiky, za ich ochotu poradiť a dôveryhodnosti! 🙂 Nimbový olej je zázrak !

Nimbove mydlo
Vyskúšajte aj novinku – nimbové mydlo !