Blog

Účinky bambuckého masla

bambucké maslo

Bambucké maslo sa dá sa použiť na telo, pleť aj vlasy. Avšak nejde len o skrášľujúci produkt, je vynikajúce aj na kožné problémy.

Veľmi vhodné je najmä na suchú a citlivú pokožku, tvár a dekolt:

Bambucké maslo zvláčni aj tú najtvrdšiu pokožku na chodidlách, kolenách alebo lakťoch. Hydratačné pôsobí aj na pleť, ktorá je spálená slnkom alebo sa šúpe po opaľovaní. Účinky bambuckého masla ocenia aj ľudia na letných dovolenkách, pretože efektívne hydratuje pokožku vysušenú slanou, morskou vodou. V zimných mesiacoch zmierni príznaky omrzlín.
Bambucké maslo spomaľuje tvorbu vrások a dodáva pleti elasticitu, preto je vhodný aj pre ľudí, ktorých trápia rôzne pigmentové škvrny, fľaky na tvári a popraskané pery. Pomáha tiež hojiť malé poranenia, popáleniny alebo uštipnutia hmyzom.

Psoriáza:

Vitamíny, ktoré sa nachádzajú v bambuckom masle, pôsobia liečivo na rôzne poruchy pokožky. Bambucké maslo veľmi účinne zmierni prejavy psoriázy, ktorú mnohí ľudia poznajú aj pod názvom lupienka. Bambucké maslo hydratuje pokožku a bráni nadmernému olupovaniu psoriázou postihnutej kože. Uľaví tiež od nepríjemného svrbenia kože, ktoré psoriázu sprevádza.

Akné:

Akné predstavuje pomerne veľký kozmetický problém. Pri akné dochádza k upchatiu mazových žliaz, ktoré sa následne zapália. Bambucké maslo neupcháva póry a má antibakteriálne a protizápalové účinky, ktoré bránia rozvoju zápalu v už upchatých mazových žľazách. Maslo sa odporúča nanášať v malej vrstve, na očistenú pokožku, pomocou malej špongie, aby nedošlo ku kontaminácii pokožky mazom a baktériami z rúk.

bambucké maslo na pokožku

Jazvy:

Jazvy vznikajú po rôznych poraneniach. Ide o stav, pri ktorom sa poškodené tkanivo tela zahojí menejcenným väzivom. Jazvy môžu byť bledé a nenápadné, ale niekedy púta ich sfarbenie pozornosť. Najmä tmavé jazvy na viditeľných miestach sú výrazným kozmetickým problémom. Bambucké maslo dokáže, pri pravidelnom používaní, jazvy zosvetliť.

Strie:

Počas tehotenstva rýchlo a nadmerne napne, čo vedie k prasknutiu dermis, jednej z vrstiev kože a vzniku typickej strie. Strie sa môžu zjaviť aj pri nadmernom športovaní alebo pri niektorých hormonálnych poruchách. Pravidelným používaním bambuckého masla sa dá vzniku strií zabrániť. Maslo rovnako pomôže zmierniť farebné rozdiely pri striách, ktoré sa už vytvorili.

Účinky bambuckého masla overené aj na vlasy:

Bambucké maslo je ideálnym prostriedkom na suché a poštiepené vlasy. Maslo pôsobí od korienkov po končeky a navracia vlasom ich prirodzenú vlhkosť a zdravý lesk. Hydratované vlasy si udržiavajú svoj prirodzený rast a nevypadávajú. Rovnako účinne pomôže bambucké maslo aj pri suchej pokožke hlavy a odstráni i lupiny. Bambucké maslo vytvorí na vlasoch jemný film, ktorý ich dokáže ochrániť pred škodlivým slnečným žiarením alebo nadmerným teplom z fénov, kuliem, či žehličiek. Takýto film poskytne ochranu aj v zime, keď sú vlasy vystavené veľkým zmenám teploty vonku a vo vnútri. Aj napriek tomu, že je bambucké maslo tuk, vďaka svojej ľahkosti nezanecháva vlasy mastné a ťažké.