Blog

Všetko o Baobabovom oleji

Baobabový olej v ruke

Chcete sa zbaviť strií? Nebaví vás neustále vypadávanie vlasov, ich suchosť a lámavosť? Chcete zabrániť starnutiu pokožky, tvorbe vrások a vyhladiť si pleť? Ak ste odpovedali “Áno” na aspoň jednu z otázok, ste na správnom mieste.

Čo je Baobabový olej?

Ak patríte ku sledovateľom posledných trendov, určite ste si všimli, že starostlivosť o pleť, a celkovo celý kozmetický priemysel sa začína orientovať na  100 % organické produkty, ktoré neobsahujú prídavné látky a ich použitím dosiahneme rovnaký efekt, ako pri použití normálnych prípravkov plných chemikálii. Vďaka tejto zmene sa na trhu objavili nové prípravky,

plody baobabu zaklad baobavoveho olejaUž ste počuli o kokosovom oleji, oleji s výťažkami z mandlí, oleji jojoba a ďalších, ktoré získali veľkú pozornosť, zatiaľ čo iné zostali v úzadí. Pritom mnohé z nich majú mnohostranné využitie a po ich vyskúšaní ich už nebudete chcieť pustiť z ruky. Presne taký je aj Baobabový olej.

Ako už jeho názov naznačuje, olej pochádza z afrického stromu – Baobabu.

Tento strom dokáže žiť aj 1000 rokov a domorodcami je označovaný ako „Strom života“, vďaka jeho schopnosti zadržiavať vodu.

Baobab kvitne jeden krát za rok a jeho plody sa v korunách stromu držia dovtedy, kým sa úplne nevysušia a neodpadnú na zem. Po ich pozbieraní prechádzajú unikátnym procesom prvého lisu alebo lisovaním za studena, pri čom sa extrahuje baobabový olej.

Olej je bohatý na omega 3 kyseliny – omega 3, 6  a 9, obsahuje vysokú koncentráciu vitamínov A, D, E a K, a nájdete v ňom rôzne mastné kyseliny ako kyselinu malvalovú, kyselinu dihydrosterkulovú, olejovú, palmitovú, arachidovú a ďalšie.

Finálny, 100 % prírodný Baobabový olej je žltohnedej farby a bez špecifického zápachu. Jeho aplikácia je veľmi jednoduchá. Na zvolené miesto sa nanesie jemná vrstva, ktorú treba rozotrieť. Olej tuhne už pri 15 stupňoch, ale akonáhle je aplikovaný na pokožku, reaguje s teplom tela a začne sa topiť.

Po nanesení olej veľmi rýchlo vsiakne do pokožky, bez vytvárania mastného filmu na povrchu. Preto je vynikajúci na použitie počas celého dňa, či noci.

Na čo ho môžete konkrétne použiť?

Výhody Baobabového oleja

Olej z Baobabu je vynikajúci pre starostlivosť o vlasy, tvár i pokožku celého tela. Môžete ho použiť samostatne alebo zmiešať s ďalšími telovými prípravkami, poprípade využiť ako masážny olej.

1. Odstraňuje strie a jazvy

Ako sme na začiatku spomenuli, olej je výborný a efektívny pri zbavovaní sa strií. Vďaka stimulácii kolagénu a ochrane elasticity pokožky dokáže obnoviť postihnuté miesta so striami, ako sú vnútorné strany stehien, na bruchu či v oblasti zadku: Olej podporí ich  postupné vyplnenie, až sa úplne vyhladia a stratia. Navyše, po ich vyhladení zabraňuje ich opätovnému výskytu.

Podobný efekt má aj na viditeľné pooperačné jazvy. Pomáha ich hojeniu v poslednej fáze, k ich zakrytiu a zníženiu kontrastu jazvy, v porovnaní s okolitou pokožkou

2. Hydratuje pokožku, vlasy aj popraskané pery

suché vlasy prípravok

Hydratačná vlastnosť oleja je dosiahnutá vďaka vysokej koncentrácii vitamínov A, D, E  a F. Ak sa k tomu

pridá aj rýchle vstrebanie sa do pokožky, získame praktický prostriedok nie len na denné použitie, ale aj na dermatologické problémy ako je suchý ekzém, psoriáza, podráždená, začervenaná pokožka a veľmi suchá pleť. Stačí, ak olej aplikujete malé množstvo na postihnuté miesto a jemne rozotriete. Rozdiel je cítiť už po prvom použití. Pokožka je vláčnejšia, jemnejšia na dotyk a pružnejšia.

Okrem hydratácie pokožky, môžete olejom hydratovať aj suché, lámavé vlasy, ktorým chýba výživa. Pridajte pár kvapiek do šampónu, ktorý bežne používate, alebo si vytvorte teplý zábal na vlasy.

Pri popraskaných perách, ktoré vás trápia hlavne počas zimného obdobia, je aplikácia veľmi jednoduchá. Vmasírujte jednu – dve kvapky oleja a do dvoch dní ich budete mať ako nové.

3. Účinky proti starnutiu

Každého, skôr či neskôr, začnú trápiť prejavy starnutia pokožky. Vrásky, pigmentové škvrny, vaky pod očami… Je to individuálne. Olej z baobabu vám vie pomôcť aj pri týchto problémoch. Vďaka hydratácii a spojeniu kolagénu s elastínom vyhladzuje pokožku, hlboké vrásky a pomáha skryť pigmentové škvrny.

Ak vás trápia vaky pod očami, či už zo stresu alebo kvôli nedostatku spánku, postupne sa ich zbavíte nanesením jemnej vrstvy oleja okolo očí, ktorú po krátkom pôsobení opatrne zotriete.

4. Zapálené ďasná

Ďalší zo závažných problémov, ktoré trápia mnohých ľudí sú boľavé, opuchnuté a krvácajúce ďasná. Medzi najčastejšími príčinami patria ústne baktérie, ktoré neboli odstránené správnou zubnou hygienou.

Týmto problémom môžete predísť použitím Baobabového oleja, ktorý pôsobí protizápalovo. Naneste veľmi malé množstvo na postihnuté miesta a opatrnou masážou umožníte oleju vsiaknuť do ďasna.

5. Proti popáleninám

Olej obsahuje vysoký obsah rôznych vitamínov. Okrem iných aj vitamín E, ktorý pomáha pri urýchľovaní hojenia rán a popálenín, drobných zranení a odrenín. Navyše má veľmi dobre regeneračné účinky, preto je vhodný na použitie aj pri poslednej fáze hojenia rán.

Kde ho kúpiť?

Pri kúpe Baobabového oleja je dôležité vybrať 100 % prírodný výrobok, ktorý bol extrahovaný lisovaním za studena, a nebol rafinovaný. Mali by ste sa tiež rozhodnúť pre certifikovaný ekologický výrobok, ktorý nebol testovaný na zvieratách. Je balený individuálne, v tmavom obale, ktoré znižuje vystavenie obsahu slnečnému žiareniu a zlepšuje životnosť prípravku.