Blog

10 tipov na odstránenie pigmentových škvŕn

odstránenie pigmentových škvŕn

Trápia vás pigmentové škvrny? Nemusí ísť len o známku vyššieho veku. Pigmentové škvrny sa na pokožke objavujú z rôznych dôvodov. Či už ako dôsledok nadmerného slnenia, alergických reakcií, problémov s pečeňoutráviacim traktom alebo z dôvodu hormonálnejvitamínovej nerovnováhy. Nech už je príčina pigmentových škvŕn akákoľvek, môžete sa pokúsiť zabojovať proti nim aj doma.

Odstráňte pigmentové škvrny s pomocou prírody

V prvom rade sa pokúste identifikovať, či sa naozaj jedná len o neškodné zmeny zafarbenia kože. Ak sú škvrny na pokožke zapálené alebo bolestivé, neliečte ich doma a zverte sa do rúk lekára. Domáce recepty môžete vyskúšať, ak sa jedná o bežné starecké škvrny, ktoré sa najčastejšie vyskytujú na rukách alebo na tvári.

Cibuľa a jablčný ocot

Dokážu zmierniť farebné nerovnosti pokožky, ktoré spôsobuje hyperpigmentácia. Môžete ich použiť samostatne, no ich kombinácia je ešte účinnejšia. 2  lyžice cibuľovej šťavy zmiešajte s 2 lyžicami jablčného octu. Dobre premiešajte a aplikujte na pigmentové škvrny.

Citrónová šťava

Kyselina citrónová je jedným z najsilnejších prírodných prostriedkov na krásu pleti. Má mierne bieliace účinky, takže na pigmentové škvrny je citrónová šťava ako stvorená. Zmiešajte ju s vodou a aplikujte na pleť. Ak máte suchú alebo citlivú pleť, tento recept pre vás nie je vhodný.

Bellmedi Nimbový olej na odstránenie pigmentových škvŕn

Používať ho môžete ak vás trápi strata pigmentu, ale aj v prípade, ak vás trápi hyperpigmentácia. Nimbový olej totiž dokáže udržať rovnováhu tvorby melanínu v pokožke. Účinný je tak na rôzne typy pigmentových škvŕn. Podobnú skúsenosť má aj naša zákazníčka, pani Veronika Schwammelová:

„…Nimbový olej nám veľmi pomohol pri stareckých škvrnách, lupinách a malých bradavičkách. Výsledky bolo vidieť už po pár použitiach…“ Link na recenziu tu

Bellmedi Ricínový olej odstránenie pigmentových škvŕn

Pri problémoch s pigmentáciou ho určite vyskúšajte. Odporúčajú ho dokonca aj dermatológovia! Ricínový olej preniká do hlbších vrstiev kože, kde zosvetlí pigmentové škvrny.

Kokosový olej

Ak vás trápi strata pigmentu, ktorá sa prejavuje v podobe bielych škvŕn, pomôže aplikácia kokosového oleja. Ten dokáže podporiť opätovnú tvorbu pigmentu v postihnutej oblasti. Zároveň má antibakteriálne a protiplesňové účinky.

Kozmetický červený íl

Je takisto veľmi účinný pri strate pigmentu. Obsahuje totiž meď, ktorá dokáže obnoviť kožný pigment. Na odstránenie bielych škvŕn používajte zmes červeného ílu a zázvorovej šťavy. Túto zmes nanášajte na postihnuté miesta.

Kurkuma

Nebojte sa jej oranžovej farby! Skutočne dokáže vybieliť pleť. Kurkumu zmiešajte s čerstvou citrónovou alebo pomarančovou šťavou a aplikujte na pigmentové škvrny.

Aloe vera

Najúčinnejšia je čerstvá šťava z narezanej rastliny. Alebo môžete kúsok rastlinky rozdrviť v mažiari a takto získanú pastu nanášať na škvrny. Okrem zjemnenia pigmentových škvŕn nabije pleť antioxidantmi.

Jogurt

Kvalitný biely jogurt môžete nanášať na pigmentové škvrny samostatne alebo zmiešaný s citrónovou šťavou. Nechajte pôsobiť cca pol hodinku a potom umyte teplou vodou.

Bellmedi Šípkový olej odstránenie pigmentových škvŕn

Šípkový olej je známy tým, že pleť dokáže omladiť. Okrem toho, že zjednotí farebný tón pleti, dokáže ju aj vyhladiť a regenerovať. Z ďalších Bellmedi olejov, ktoré môžete použiť pri problémoch s pigmentáciou, odporúčame napríklad Jojobový, Vitamín E alebo Mandľový olej.

Nemusíte podstupovať drahé kozmetické zákroky na to, aby ste sa zbavili pigmentových škvŕn. Tieto recepty a Bellmedi oleje sú pri problémoch s pigmentáciou účinné, lacné a bezpečné!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *