Blog

Čo obsahuje prírodný repelent a ako ho používať?

Prirodny repelent Bellmedi sa aplikuje na pokozku

Nenechajte si znepríjemniť leto, ani príjemnú jesennú turistiku, ktorej sezóna nás ešte len čaká, nepríjemnými útokmi komárov, či vyberaním kliešťov. Ako ochranu do prírody môžete zvoliť spoľahlivý prírodný repelent, pričom neškodí pokožke ani dýchacím cestám.

Prírodný repelent nedráždi

Možno sa vám už stalo, že ste si kúpili repelent a domov z výletu ste sa vrátili doštípaní od komárov, v tom horšom prípade aj s prisatým kliešťom. Jednoducho nefungoval. Prípadne ste zvolili ochranu, ktorá sa ale ani nemohla kvôli svojmu zloženiu aplikovať na pokožku. Bola totiž príliš toxická. Samotné nastriekanie sa repelentom vyzeralo ako chemický útok. Repelent síce spoľahlivý, ale zdraviu človeka neprispel. Prírodný repelent je silný, účinný a zdraviu vôbec neškodí. Dokonca ho môže podporiť ako u ľudí, tak aj u psov.

Základom sú esenciálne oleje

Muchy, komáre, kliešte a ostatný hmyz vyhľadávajú svoju korisť podľa istých špecifík. Jedno však majú spoločné. Vnímajú hlavne ľudský pach. Komár vyhľadáva človeka vďaka vydychovanému vzduchu a tak sa vie veľmi rýchlo zorientovať, kde má uštipnúť. Kliešť na svoju obeť striehne s nastrčenými prednými nohami, ktorými sa zachytí. Receptormi vníma najmä amoniak, kyselinu močovú, mliečnu a oxid uhličitý. 

Podľa týchto znakov vie, že je na správnom mieste. Esenciálne oleje, ktoré však obsahuje prírodný repelent dokážu zmiasť receptory hmyzích parazitov. Vďaka tomu je napríklad kliešť zmätený a je vysoká pravdepodobnosť, že vaše telo pustí, ak mu do nosa namiesto lákavej vône krvi udrie čistá levanduľa.

Prirodny repelent Bellmedi v ciernej platenej taske

Nekompromisný k parazitom

Prírodný repelent Bellmedi je šetrný k pokožke vďaka svojmu unikátnemu zloženiu. Stačí pár kvapiek rozotrieť na odhalené časti pokožky. Dokonca ho možno použiť aj ako prírodný repelent proti kliešťom pre deti, alebo ako repelent pre psov. Základom je voda, ktorá v kombinácii s alkoholom vytvára zmes, ktorá na seba ideálne naviaže prchavé látky esenciálnych olejov. Hlavnými aromatickými zložkami sú jablčný ocot, ružová voda, plus esenciálne oleje levandule, čajovníka, mäty, citrónovej trávy, cédrového drevaeukalyptu. Jedinečný pomer látok je namiešaný pre funkčnú ochranu človeka aj domáceho zvieraťa.

Jemný k pokožke aj životu

Prírodný repelent je úplne bezpečný a nemusíte sa báť, že vyvolá nepriaznivé reakcie pokožky. K tej je veľmi jemnýšetrný. Dokonca sa nemusíte báť aplikácie ani počas slnečných dní. Esenciálne oleje sú darom prírody, vďaka ktorým dokážeme pomáhať nášmu telu, príjemne voňať a pritom oklamať receptory parazitov. 

Ani na nich esenciálny olej pritom nemá zhubný charakter a repelent ich nezabije. Len im jednoducho dá dostatočne na známosť, že pre nich nie ste vhodná korisť. Príroda má jednoducho na všetko riešenie. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *