Blog

Top 5 anti-age olejov, ktoré musíte vyskúšať!

BellMedi olej v ruke s pipetkou

Vrásky sú prirodzené a patria k životu.Čím je pleť staršia, tým má menej vlhkosti a pružnosti. To je dôvod, prečo sa na nej vrásky objavujú.

Niekto sa s prvými vráskami stretne už pred tridsiatkou, iný v omnoho zrelšom veku. Ak už sa ale prvé vrásky objavia, je príliš neskoro začať s nimi bojovať. Existujú síce spôsoby, ako ich minimalizovať a tie jemnejšie dokonca aj vyhladiť.

No myslieť by ste mali v prvom rade na prevenciu. Ideálne je udržiavať pleť neustále hydratovanú a dopriať jej vitamíny, ktoré potrebuje. Najlepšie proti vráskam zabojujete s týmito olejmi.

1. Baobab olej

Jeden z úžasných účinkov baobabového oleja je ten, že podporuje omladenie kožných buniek. A to vďaka vysokému obsahu vitamínov A, B, C, D, E a F. Navyše, je bohatým zdrojom esenciálnych mastných kyselín. Keďže stimuluje syntézu kolagénu a elastínu v pleti, dokáže vyhladiť jemné vrásky.

Je však vynikajúci aj ako prevencia ich vzniku. Pleť totiž krásne do hĺbky hydratuje. Stačí, ak budete baobabový olej pravidelne nanášať na problémové partie. Ešte lepšie výsledky dosiahnete jemnou masážou vrások s baobabovým olejom.

Baobabový olej v rukeBaobabový olej si môžete kúpiť v eshope.

2. Jojobový olej

Problémom zrelej a vráskavej pleti je nedostatok hydratácie. A riešením je jojobový olej. Pleť hydratuje a tak pôsobí ako prevencia vzniku nových vrások. Okrem toho obsahuje množstvo vitamínu E, ktorý je pre hladkú pleť nevyhnutný. Jojobový olej môžete nanášať na vrásky samostatne, alebo ho zmiešať so svojim denným, či nočným krémom.

Jojobový olej si môžete kúpiť v eshope.

3. Mrkvový olej

Mrkva, a teda aj mrkvový olej, je prirodzeným zdrojom beta-karoténov. Tie dokážu spomaliť starnutie pokožky a tak pôsobiť ako prevencia vrások. Výhodou mrkvového oleja je tiež to, že pokožke navracia elasticitu. Na pleť pôsobí zjemňujúco a udržiava ju napnutú a žiarivú. Pre zrelú pleť je mrkvový olej priam ideálny.

mrkvový anti-age olej

Mrkvový olej si môžete kúpiť v eshope.

4. Sladký Mandľový olej

Ďalší z prírodných rastlinných olejov, ktorý je mimoriadne bohatý na vitamín E. Okrem toho je skvelý na hydratáciu suchej a zrelej pleti, keďže zabraňuje strate vlhkosti z pokožky. Ak chcete spomaliť príznaky starnutia vašej pleti a vyhladiť existujúce vrásky, používajte mandľový olej namiesto denného a nočného krému.

Mandľový olej si môžete kúpiť v eshope.

5. Olej z pšeničných klíčkov

Častým problémom zrelej pleti sú nielen vrásky, ale aj tmavé starecké škvrny. Ak sa chcete zbaviť oboch týchto príznakov starnutia pleti naraz, používajte olej z pšeničných klíčkov. Nielenže hydratuje, ale tiež prinavracia pokožke elasticitu, vyhládza vrásky a zabraňuje vzniku stareckých škvŕn na pokožke. Je významným zdrojom koenzýmu Q10, ktorý spomaľuje proces starnutia pleti.

Olej z pšeničných klíčkov si môžete kúpiť v eshope.

Usmievajte sa !

Nezabúdajte, že ak má byť pleť hladká a bez vrások, hydratáciu jej musíte dopriať aj zvnútra. Dôležitý je dostatočný pitný režim a samozrejme, zdravá strava bohatá na vitamíny. Vyhnúť sa musíte tiež rôznym zlozvykom, ako je fajčenie, či pitie nápojov cez slamku! A samozrejme, skúste sa čo najmenej mračiť. Úsmev svedčí tvári viac a nespôsobuje vznik vrások.