Blog

Problémy s pokožkou? Neem olej

neem olej

Neem olej

Trápi vás popukaná pokožka, začali sa vám na tele objavovať ekzémy alebo máte bradavičky, ktoré by ste chceli dostať z tela preč? Máte na tele vriedky, zapálené rany, zarastené chĺpky, či dokonca plesne? V takom prípade ste zrejme ešte nepočuli o nimbovom oleji. Pretože ten vie uvedené neduhy vyriešiť doslova do pár dní.
Kde sa vzala, tu sa vzala nimba

Neem olej nie je žiadna novinka. Je už od dávnych čias používaní v liečiteľstve a stovky rokov je používaný v rámci ajurvédy napríklad na Srí lanke. Na rozdiel od väčšiny olejov sa nezískava zo semien, ale z plodov stromu Zederach indický. Obsahuje vitamín E, esenciálne aminokyseliny, mastné kyseliny a rôzne terpenoidy, ktoré sú vysoko toxické pre parazity, hmyz a rôzne mikroorganizmy. Preto stačí už malé množstvo a pokožka sa začne uzdravovať ako švihnutím čarovného prútika. Olej obsahuje až 140 prospešných látok pre telo.

nimbový olej

Zázrak na pleseň medzi prstami

Medzi prstami nôh sa plesne prejavujú najčastejšie a je dosť komplikované sa tohto ochorenia zbaviť. Pokiaľ teda nemáte poruke nimbový olej, pretože jeho zložka v podobe azadirachtinu je extrémne účinná voči mikróbom a plesniam. Dokonca si dokáže poradiť aj s nepravými kiahňami. Dá sa povedať, že je to taká lekárnička prvej pomoci na takmer všetky kožné problémy.

Dokonca aj pri kvasinkovej infekcii

Neem olej je koncentrát a preto ho nemusíte aplikovať v čistej forme. Niekedy stačí iba pár kvapiek primiešať do intímneho gélu a máte z neho nielen skvelý hygienický preparát, ale ochranu pre kvasinkami a mykózami. Tak malé množstvo stačí, aby ste zatočili s intímnymi problémami a dokonca sa zbavili aj opakovania tejto nepríjemnej diagnózy. Každá žena totiž vie, ako sa zvyknú mykózy vracať. Práve nimbový olej môže byť cesta z tohto zdravotného pekla. Stačí pridať 5 kvapiek do prípravku, ktorý používate na intímne miesta.

Pokožka bude žiariť

nimbový olej

Zmeny teploty aj ročných období sú pre pokožku ťažké obdobia. Navyše všade je mnoho baktérií a nečistoty. Tekuté mydlo s prídavkom nimbového oleja vám zaručí zdravú pokožku na rukách bez ohľadu na ročné obdobie. Dokáže aj zjemniť stvrdnuté miesta a ozdraviť popukanú a suchú kožu.

Aj pre vaše domáce zvieratá

Pozitíva nimbového oleja si nemusíte nechať iba pre seba. Ako jeden z mála olejov je vhodný na použitie aj pri domácich miláčikoch. Je to výborná ochrana vášho domáceho miláčika voči kožným parazitom a dokonca aj kliešťom. Pri kúpaní pridajte do šampónu pár kvapiek nimbového oleja. Je pravda, že kožúšok bude mať potom svoju vôňu, ale vy budete spokojný, že psík je chránený a to výsostne na prírodnej báze.

Kde ho kúpiť?

Pri kúpe Nimbového oleja je dôležité vybrať 100 % prírodný výrobok, ktorý bol extrahovaný lisovaním za studena, a nebol rafinovaný. Mali by ste sa tiež rozhodnúť pre certifikovaný ekologický výrobok, ktorý nebol testovaný na zvieratách. Je balený individuálne, v tmavom obale, ktoré znižuje vystavenie obsahu slnečnému žiareniu a zlepšuje životnosť prípravku.