Blog

TOP 5 produktov na aknóznu pleť

Aknózna pleť nezanecháva na ľuďoch len fyzické stopy. Každý pupienok zasahuje aj do sebavedomia. Stále ste nenašli ten vysnívaný zázrak na akné? V drogérii naň možno ani nenatrafíte. Nevyhadzujte stovky eur na skúšanie rôznej kozmetiky, vyskúšajte týchto 5 overených produktov na aknóznu pleť. Sú účinné, bezpečné a prírodné

1. Africké čierne mydlo s aktívnym uhlím

Africké čierne mydlo je známe svojimi detoxikačnými vlastnosťami. Pochádza zo západnej Afriky a tradične sa vyrába zo stoniek prosa, panenského slnečnicového oleja a bambuckého masla. Okrem toho obsahuje vitamíny A, E, C a D, ktoré sú nesmierne potrebné pre udržanie krásnej pleti. Nálož antioxidantov prospieva pleti akéhokoľvek typu. 

Aktívne čierne uhlie funguje ako magnet na nečistoty a oleje, ktoré upchávajú póry a spôsobujú tvorbu akné. Táto kombinácia čistí pleť do hĺbky, zmierňuje prejavy akné a zlepšuje jej celkový vzhľad. Navyše podporuje hojenie zapálov, či už v dôsledku akné, ekzému alebo psoriázy. 

Na čistenie pleti ho môžete používať ráno aj večer namiesto chemických gélov a pien od komerčných značiek. Africké čierne mydlo s aktívnym uhlím blahodarne pôsobí aj na telo a vlasy, takže jeho kúpou získate 3 v 1. 

2. Baobabový olej

Baobabový olej sa dostal do popredia vďaka vysokému obsahu vitamínu C, ktorý podporuje zdravý vzhľad pleti. Vitamín C je silný antioxidant, ktorý pomáha bojovať proti poškodeniu pokožky spôsobenému voľnými radikálmi. 

Ľudia s aknóznou pleťou majú často vo zvyku používať na pleť veľa produktov s vierou, že sa skôr zbavia akné. Realitou je však opak – pokožka stráca pružnosť, je omnoho viac vysušená, čo vedie k zvýšenej produkcii mazu, dochádza k poškodeniu kožnej bariéry a zapálených vyrážok je stále viac. 

Baobabový olej prináša viacero výhod, napríklad stimuluje produkciu kolagénu, ktorý vracia pleti pružnosť a pevnosť a jeho protizápalové vlastnosti upokoja hnisavé červené vyrážky a zmiernia začervenanie. To je pri liečbe akné dôležité, keďže ide o zápalový stav. 

3. Nimbový olej

Ak vy alebo niekto z vašich blízkych zisťuje, ako sa zbaviť akné prírodnou cestou, bude vás zaujímať nimbový olej. Možno ste zachytili, že sa zvykne používať na mykózy či ekzémy, TOP použitie nimbového oleja je tiež na vlasy, no osvedčil sa aj v starostlivosti o aknóznu pokožku. Obsahuje vysoké koncentrácie mastných kyselín a vitamínu E, ktoré udržiavajú zdravú pleť.

Nimbový olej má silné antibakteriálne vlastnosti – dokáže zatočiť s baktériami, ktoré spôsobujú akné. Taktiež má antioxidačné a protizápalové vlastnosti, ktoré môžu zmierniť zápal, začervenenie a urýchľuje hojenie existujúceho akné. Ak máte citlivú pleť, nimbový olej môže byť pre vás dráždivý. Odporúčame ho najskôr otestovať na kúsku pokožky.

4. Cesnakový olej

Tento produkt vás možno prekvapil, no cesnak je už stovky rokov osvedčeným bojovníkom proti zápalom. Vďaka obsahu síry, ktorá je známa svojimi antiseptickými vlastnosťami, sa zvykne používať na zmiernenie akné

Nanášaním cesnakového oleja priamo na vyrážky môžete zmierniť zápal a výskyt baktérií. Je dôležité vedieť, že cesnakový olej môže byť silný a dráždivý, takže pred nanesením na postihnuté miesto by ste ho mali riediť iným nosným olejom (kokosovým, jojobovým). 

5. Aloe vera gél

Aloe vera je obvykle súčasťou rôznej kozmetiky na akné. U nás nájdete 100 % prírodný aloe vera gél, ktorý upokojuje a zároveň lieči podráždenú pokožku. Obzvlášť užitočný je pre ľudí trpiacich akné. 

Obsahuje dva hormóny – auxín a giberelín, ktoré majú silné protizápalové a hojivé vlastnosti. Okrem toho krásne hydratuje vysušenú pleť a vracia jej život. Tento gél môžete používať samostatne alebo v kombinácii s vyššie spomenutými produktami. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *