Blog

Rozmarínová voda: Ako ju využiť na aromaterapiu?

Poznáte aromaterapiu? Ide o populárnu metódu alternatívnej medicíny, ktorá využíva silné vonné esencie bylín, kvetov na podporu celkového zdravia a pohody. Dnes sa bližšie pozrieme na rozmarínovú vodu, ktorá je známa svojimi silnými vlastnosťami a liečivými účinkami. Ale ako presne ju môžete využiť v aromaterapii? 

Rozmarínová voda – účinky 

Ešte skôr, ako vám priblížime využitie rozmarínovej vody v aromaterapii, poďme sa pozrieť bližšie na účinky rozmarínovej esencie. Vyniká antimikrobiálnymi, protizápalovými a antioxidačnými vlastnosťami. Rozmarín vo forme vody alebo oleja môžete využiť nasledovne: 

  1. Starostlivosť o pokožku: antioxidanty a protizápalové zložky pomáhajú zmierniť podráždenie a začervenanie pokožky. Taktiež môžu regulovať produkciu mazu, čo ocenia ľudia s akné či kožnými problémami. 
  2. Podpora zdravých vlasov a pokožky hlavy: rozmarínová voda stimuluje prietok krvi do pokožky hlavy, čo podporuje rast vlasov. Má tiež antiseptické vlastnosti, ktoré môžu pomôcť pri liečbe lupín a iných problémov s pokožkou hlavy. 
  3. Osvieženie a relaxácia: Rozmarínová voda sa používa v aromaterapii na upokojenie a relaxáciu. 
  4. Podpora trávenia: zvykne sa používať aj pri problémoch s trávením. Rozmarín je tradične používaný na podporu trávenia a jeho antioxidačné vlastnosti môžu byť prospešné pre celkové zdravie čriev.

Užitočný tip: Rozmarínová voda na vlasy je v súčasnosti veľmi obľúbená. Stačí ju pravidelne nastriekať k vlasovým korienkom a poriadne premasírovať vlasovú pokožku. Týmto prírodným spôsobom môžete zmierniť vypadávanie vlasov, tvorbu lupín či prekrviť vlasové folikuly, čím sa stimuluje rast vlasov. 

Ako použiť rozmarínovú vodu v aromaterapii

Prvým spôsobom je použitie vo vonnej lampe alebo aróma difuzéri. Stačí ju pridať do aroma lampy namiesto klasickej vody, bude sa šíriť po celej miestnosti a pomôže vám v relaxácii

Tento spôsob je vhodný pre tých, pre ktorých sú esenciálne oleje príliš silné. Rozmarínová voda je jemná, pekne vonia, no ak sa vám bude žiadať, môžete k nej do difuzéra kvapnúť aj cca 3 – 5 kvapiek rozmarínovej esencie. Aromaterapia s použitím rozmarínu zlepšuje koncentráciu a povzbudzuje náladu. 

Rozmarínovú vodu tiež môžete použiť vo forme spreja. Kedykoľvek sa vám bude žiadať, nastriekajte ju do izby, kancelárie alebo iného priestoru, v ktorom chcete vytvoriť relaxačnú a povzbudzujúcu atmosféru.

Ak si radi doprajete relax vo vani, pridajte do kúpeľa niekoľko kvapiek rozmarínovej vody alebo oleja. Má to výhody nielen pre vašu myseľ, ale aj pre telo. Okrem toho ju môžete používať na pleť pod podkladový krém alebo pred nanesením telového oleja. Rozmarínová voda ich na seba naviaže a pomôže v ich vstrebávaní do pokožky. 

Hľadáte kvalitnú rozmarínovú vodu? Nájdete ju v našej ponuke v troch veľkostiach – 150 ml, 300 ml a 450 ml. Nakupovať môžete tu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *