Blog

Rozmarínová voda nielen na vlasy. 3 TOP účinky

prirodna rozmarinova voda v hnedej flaske

Rozmarínová voda valcuje sociálne médiá a právom sedí na tróne „beauty“ trendov v hlavnej úlohe so 100 % prírodnou kozmetikou. Rozmarínová voda si svoju popularitu vybudovala hlavne preukázateľnými účinkami na podporu rastu vlasov, lesk, vitalitu a pevnosť. BIO Rozmarínová voda je nielen na vlasy, ale má však aj ďalšie skvelé účinky. Prečítajte si o troch TOP účinkov rozmarínovej vody z radu kvetových vôd slovenskej prírodnej kozmetiky Bellmedi. 

Rozmarínová voda patrí medzi jemné kvetové vody – hydroláty – ktoré vznikajú ako vedľajší produkt pri výrobe esenciálnych olejov parovodou destiláciou. V kvetových a bylinných vodách sú zachované všetky blahodarné účinky rastliny, no sú jemnejšie ako éterické oleje a môžu sa priamo používať aplikáciou na vlasy či pokožku. Hydroláty sa používajú nielen v starostlivosti o vlasy, ale aj v prírodnej kozmetike ako pleťové tonikum či v aromaterapii. Ako používať prírodnú rozmarínovú vodu?

Rozmarínová voda na vlasy 

Rozmarínová voda podporuje rast vlasov, spevňuje štruktúru vlasu, vlasom dodáva lesk, vitamíny, spomaľuje mastenie a pomáha pri rozčesávaní. Rozmarínová voda sa dá použiť aj ako kondicionér pri umývaní vlasov. Ak sú vaše vlasy suché, bez energie a s „unaveným vzhľadom“, aplikujte rozmarínovú vodu na vlasy každý deň pre celkové posilnenie. 

Bylinný hydrolát – rozmarínová kvetová voda a esenciálny olej rozmarín sú populárne aj na sociálnych sieťach! Na Instagrame a TikToku je rozmarín novým trendom v starostlivosti o vlasy. Esenciálny rozmarínový olej spolu s nosným olejom si dievčatá masážou aplikujú ku korienkom vlasov a do vlasovej pokožky a každodenne si na vlasy rozprašovačom nanášajú rozmarínovú vodu. Proces, „pred a potom“ zachytávajú v motivačných videách a výsledky rozmarínovej vody na vlasy sú fantastické. 

Náš tip: Rozmarínová voda na vlasy nie je iba pre dievčatá a ženy. Rovnaký účinok na podporu vlasov má aj u mužov, ktorý s pomocou slovenskej prírodnej kozmetiky Bellmedi môžu zabojovať proti rednutiu vlasov.

Rozmarínová voda ako pleťové tonikum

Hydrolát rozmarínu má protizápalové, adstringéntné (sťahujúce) a antiseptické účinky, pokožku prekrvuje a stimuluje. Rozmarínová voda sa používa ako pleťové tonikum najmä na čistenie mastnej a problematickej pleti – sťahuje póry, reguluje tvorbu kožného mazu a pleť jemne ošetrujte a dezinfikuje, je tak ideálna na aknóznu pleť. Rozmarínová voda ako pleťové tonikum pomáha aj s hojením zápalových prejavov a jazvičiek a zmierňuje podráždenie kože. Pravidelným používaním a aplikáciou na pleť rozprašovačom bude vaša pleť rozjasnená, posilnená a krásne vypnutá. 

Rozmarínová voda na upokojenie a spánok

Kvetové vody svojou jemnou vôňou sú mocným čarodejníkom aj pri aromaterapii. Rozmarínová voda vám pomôže s koncentráciou, motiváciou a pozdvihnutím nálady. Ako nervové tonikum vám pomôže s pamäťou a sústredením. Príjemná bylinková vôňa podporí váš spánok a pomôže vám upokojiť myseľ. Nastriekajte si hydrolát v spálni pred spaním alebo rozmarínovú vodu použite v kúpeli. 

Objavte silu rozmarínu v produktoch unikátnej slovenskej prírodnej kozmetiky Bellmedi a podporte prirodzenú krásu svojich vlasov, pleti i pokoj mysle pravidelným používaním BIO bylinnej rozmarínovej vody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *