Blog

5 + 1 TOP využití nimbového oleja na vlasy

O nimbovom oleji ste sa už na našom blogu dočítali veľa, mohli by sme o ňom napísať knihu. Vieme, že ide o prírodný zázrak na pigmentové škvrny, má blahodarné účinky na pokožku, pomáha pri liečbe bradavíc, ekzémov a celkovo upokojuje pokožku. Okrem toho je skvelý na vlasy. Pozrime sa bližšie na to, ako na ne pôsobí. 

Nimbový olej – použitie na vlasy 

Hovorí sa, že príroda má liek na všetky zdravotné neduh. Medzi ne patria i kozmetické problémy. Vlasy sú korunou krásy a (nielen) ženy chcú, aby ich vlasy boli silné, krásne, lesklé a plné života. Stres, nezdravý životný štýl, používanie nevhodnej vlasovej kozmetiky, fénovanie, žehlenie, lakovanie…toto všetko sa negatívne podpisuje na stave vlasov. 

Privolajte si na pomoc prírodnú silu v podobe nimbového oleja a nechajte vaše vlasy opäť žiariť. Ale najskôr – s akými vlasovými problémami vám môže pomôcť nimbový olej? 

Nimbový olej môže pomôcť podporiť rast vlasov a zlepšiť stav pokožky hlavy vďaka svojim hydratačným vlastnostiam. Hovorí sa, že pomáha pri:

1. Pomáha zatočiť s lupinami

Nimbový olej vyniká hydratačnými účinkami a schopnosťou zbaviť sa suchej a šupinatej pokožky hlavy. Lupinami trpí približne 50 % dospelej populácie. Väčšinou siahajú po komerčných šampónoch, ktoré problém s lupinami nevyriešia, skôr podráždia pokožku. 

Príčinou vzniku lupín je huba malassezia. Živí sa mastnými kyselinami, ktoré produkuje pokožka. Čím je mastnoty viac, tým viac sa malassezia množí a zhlukuje do lupín. Ideálnou voľbou je prírodná hydratácia – nimbový olej. Možno si teraz hovoríte, že je to len ďalšia mastnota navyše, no nimbový olej je prirodzene čistiaci, upokojuje a redukuje výskyt malassezie. 

2. Pomáha vyhladiť krepovité vlasy

Vlasy sa krepatia vtedy, keď majú nedostatok hydratácie. Ak vašim vlasom poskytnete výživu a hydratáciu, vytvorí sa na nich ochranný film, ktorý zabraňuje krepateniu. Nimbový olej obsahuje výživný vitamín F, ktorý chráni vlas a zadržiava v ňom vlhkosť. Vďaka zvlhčeniu sú vlasy pekne uhladené a nehrozí im neestetické krepatenie

3. Podporuje zdravý rast vlasov

Pravidelná masáž hlavy v kombinácii s nimbovým olejom prekrvuje pokožku a stimuluje rast vlasov. Masáž posilňuje vlasy priamo od folikulov. Zdravé a vyživené folikuly sú dobrým znamením, že vlasy budú husté a silné. 

 

Nimbovy olej a jeho vyhody

4. Zabraňuje vypadávaniu vlasov

Príčiny vypadávania vlasov sú rôzne. Existujú predpoklady a čiastočné dôkazy, že jedným z najčastejších spúšťačov je oxidačný stres. Ten vzniká, keď je v tele vysoký počet voľných radikálov poškodzujúcich bunky. Voľné radikály sa podieľajú na predčasnom šedivení a vypadávaní vlasov. Nimbový olej je bohatý na antioxidanty, ktoré minimalizujú voľné radikály a vracajú vlasom silu. 

5. Odpudzuje vši

Nimbový olej je známy systémový pesticíd, ktorý sa vo veľkom používa v záhradníctve na odstránenie väčšiny škodcov. Dáva teda zmysel, že to isté dokáže spraviť aj s vlasovými škodcami – všami. Ak máte deti a v ich škole sa vyskytli vši, preventívne im môže naniesť na vlasy nimbový olej. Vyhubí vši a vajíčka. 

6. Redukuje infekcie pokožky hlavy

Nimbový olej je známy ako záchranca pokožky hlavy pre svoje silné upokojujúce vlastnosti. Pôsobí:

  • protizápalovo,
  • antisepticky,
  • antibakteriálne,
  • antifungálne.

Nimbový olej – skúsenosti našich zákazníkov

Za nás najlepšie hovoria recenzie. A my ich teda máme neúrekom a môžeme sa popýšiť hlavne tým, že sú pravé. Stačí si pozrieť náš Facebook fan page , kde máme cez 500 recenzií a tam to nekončí. Všetky postupne zverejňujeme aj na našom webe. Tak? Presvedčili sme aj vás?

Okrem použitia na vlasy môžete vyskúšať bio nimbový olej na bradavice, kožné výrastky a iné kožné ťažkosti. Viac sa dočítate priamo pri produkte

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *