Blog

Prečo by ste mali zaradiť kyselinu hyalurónovú do svojej rutiny?

Zložka, bez ktorej si fanúšikovia skin care nevedia predstaviť svoju rutinu. Aj dermatológovia a estetickí chirurgovia ju chvália. Kyselina hyalurónová. Nájdeme ju v krémoch, sérach i maskách na hydratáciu a výživu pleti. Trápi vás suchá pokožka a ešte stále nepoužívate kyselinu hyalurónovú? Mali by ste začať. 

Čo je to vlastne tá kyselina hyalurónová?

Nejde o nič, čo by bolo nášmu telo cudzie. Kyselina hyalurónová je prirodzene sa vyskytujúca molekula v našom tele. Vďaka nej je pokožka hydratovaná zvnútra von a zdravá. 

V istom smere by sme kyselinu hyalurónovú mohli prirovnať ku kolagénu. Ten sa s pribúdajúcim vekom z nášho tela stráca a rovnako je to s kyselinou hyalurónovou.  Práve z toho dôvodu sú tieto zložky dôležitou súčasťou mnohých anti-aging produktov na revitalizáciu a omladenie pokožky. 

Kyselina hyalurónová – účinky 

Čítajte ďalej a dozviete sa, s čím vám kyselina hyalurónová môže pomôcť. 

1. Podporuje regeneráciu pokožky

Kyselina hyalurónová je životne dôležitá pre šťastnú a žiarivú pleť. Trápia vás jazvičky po akné, škvrnky či malé chrastičky? Regeneračné sérum prirodzene urýchľuje proces hojenia pokožky, vracia jej jednotný tón a vyhladzuje pupienky. Pokožka sa nemôže regenerovať a chrániť pred vonkajšími vplyvmi, ak je príliš suchá alebo je poškodená kožná bariéra. Kyselina hyalurónová si s tým dokáže poradiť a vráti pleti prirodzený zdravý vzhľad. 

2. Spevňuje a vyhladzuje pokožku

Najpôsobivejšou vlastnosťou kyseliny hyalurónovej je jej schopnosť vtiahnuť vlhkosť hlboko do pokožky. Ako starneme, vlhkosť sa z pokožky vytráca a s ňou aj plnosť. Čím skôr začnete používať kyselinu hyalurónovú, tým skôr znížite riziko predčasného starnutia a výskytu prvých vrások a liniek. Sérum dodá pokožke veľkú dávku hydratácie, prirodzene ju vyplní a vyhladí prvé známky starnutia. Samozrejme, nejde o zázračný elixír a výrazné hlboké vrásky neodstráni. 

3. Vyniká antioxidačným účinkom

Znečistené ovzdušie, nezdravá životospráva, stres, slnečné žiarenie – všade okolo na nás striehnu voľné radikály, ktoré sa okrem iného podieľajú aj na predčasnom starnutí. Nielenže je kyselina hyalurónová skvelá hydratačná zložka, taktiež pôsobí antioxidačne.  Voľným radikálom v pokožke dáva stopku a zabraňuje, aby ju poškodzovali. 

4. Upokojuje citlivú pokožku

Preč s podráždením, začervenaním a vysušením. Ak máte citlivú pleť, začnite na ňu pravidelne nanášať kyseliny hyalurónovú, pocítite úľavu od nepríjemných pocitov a môžete sa vyhnúť ďalšiemu podráždeniu. 

5. “Glowy” pokožka sa stane realitou

Rozžiarená pleť je snom každej ženy. Vďaka používaniu kyseliny hyalurónovej to môžete ľahko dosiahnuť, pretože kožu hydratuje do hĺbky. Nemýľte si to však s lesklým vzhľadom, ako, keď si na pleť nanesiete premasťujúci krém. Máme na mysli žiarivý a oslnivý vzhľad. 

6. Redukuje výrazné póry a vyhladzuje nerovnomernú štruktúru pleti

Hlavným vinníkom drsnej štruktúry pleti a veľkých viditeľných pórov je nedostatok hydratácie. Keď je pokožka zdravá a plne hydratovaná, je vypnutá a nabitá vlhkosťou.  Naopak, bez hydratácie je textúra výraznejšia, póry sú viditeľnejšie a pri dotyku môžete mať pocit, že sa dotýkate brúsneho papiera. Hydratácia pokožky je vec, ktorú netreba podceňovať. 

Kyselina hyalurónová – recenzie vás presvedčia

Stále váhate? Ešte predtým, ako kyselinu hyalurónovú vyskúšate na vlastnej koži, si môžete prečítať recenzie našich spokojných zákazníčok. Starajte sa o svoju pleť, odvďačí sa vám krásnym sviežim vzhľadom. 

Kyselina hyalurónová na pleť – ako ju používať čo najefektívnejšie?

Na trhu sa stretnete s toľkými produktami s obsahom kyseliny hyalurónovej, že sa vám z toho zatočí hlava. Ideálnou voľbou je regeneračné ľahké sérum, ktoré je navrhnuté tak, aby vyživovalo všetky typy pleti. Neuveriteľne hydratuje a funguje pre každého. 

Používajte ju ráno a večer na dôkladne vyčistenú pleť buď samostatne alebo ju zmiešajte s denným či nočným krémom. Vhodné je tiež použitie 100 % prírodného pleťového oleja. Sérum treba jemne vmasírovať a vklepať končekmi prstov do pokožky. 

Výhodou je, že na pleti nezanecháva mastný film, naozaj rýchlo sa vstrebáva a okamžite budete pôsobiť sviežo. Len si dajte pozor, aby ste si kyselinu hyalurónovú nenanášali tesne pred odchodom z domu. Môže spôsobiť jemné začervenanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *