Blog

6 účinných tipov, ako sa starať o problematickú pleť pri nosení rúška na tvári

rúška na tvári

Ako sa starať o pleť pri nosení rúška na tvári? Aké problémy pleti rúško spôsobuje a čo môžete urobiť, aby ste minimalizovali vznik nepríjemných kožných reakcií? Poradíme vám 6 účinných tipov, ako sa starať o problematickú pleť, ako sa zbaviť akné a ktoré produkty z radu prírodnej kozmetiky Bellmedi zaradiť do vašej pravidelnej „skin care“.

Rúška na tvár, respirátory či masky. Ochrana úst a nosa sa v posledných dvoch rokoch stala povinným doplnkom každého outfitu. Okrem diskomfortu pri dýchaní a nosení má rúško na tvár aj negatívny vplyv na pleť, ktorý sa spája s viacerými nepríjemnými sprievodnými javmi.

Aký vplyv má na pleť nosenie rúška či respirátora?

Nadychovanie a vydychovanie do chirurgického rúška na tvár, látkového rúška alebo hrubšieho respirátora spôsobuje zaparenie pokožky a značnú iritáciu pleti. Rúško zachytáva vlhkosť, teplo, mastnotu, nečistoty i pot a trenie tkaniny či syntetických vlákien o pleť poškodzuje vonkajšiu ochrannú vrstvu pleti, upcháva póry, vedie k zápalom kože a je priam úrodnou pôdou pre vznik akné a vyrážok

Pokožka je precitlivená a podráždená, svrbí a je náchylná na vznik ekzému. Pre každodennú povinnosť nosenia rúšok naša pleť nemá dostatok času na zacelenie a tak sa z nepríjemných sprievodných javov stáva dlhodobý problém, ktorý môže viesť až k trvalému porušeniu pleti či jazvám. Pripravili sme pre vás 6 tipov, ako ošetrovať pleť prírodnou kozmetikou Bellmedi, odstrániť problémy s pleťou spôsobené nosením rúška na tvári a vyhnúť sa tak trvalému poškodeniu. Ako sa zbaviť akné a čo na problematickú pleť?

Vyskúšajte týchto 6 účinných tipov, ako ošetrovať pleť prírodnou kozmetikou

1. Nezabúdajte na hĺbkovú hydratáciu

Nosenie rúška spôsobuje extrémne vysúšanie pleti. Pod rúškom sa pre kumuláciu tepla a vlhkosti zaparí, a keď rúško zložíte, tak náhla zmena prostredia spôsobí vysúšanie. Preto je mimoriadne dôležité pleť pravidelne hĺbkovo hydratovať. Na hydratáciu využite prírodné oleje Bellmedi ako Konopný olej, Arganový olej, Nimbový olej alebo Baobabový olej

Inšpirujte sa pozitívnymi recenziami na prírodné oleje Bellmedi od našich zákazníkov, ktorí si prírodné oleje sami vyskúšali!

rúška na tvári - covid19

2. Pleť pravidelne odličujte prírodným olejom

Pravidelné čistenieodličovanie pleti patrí do každodennej starostlivosti a v čase nosenia rúšok na tvár tento krok určite nevynechajte. Na odlíčenie pleti odporúčame prírodné oleje a prírodné kvetové vody. Vyskúšajte Sladký Mandľový olej alebo LevanduľovúRozmarínovú vodu. Levanduľová voda vám tiež poslúži ako prevencia proti akné.

3. Používajte kvetové vody ako základ make upu

Jemné kvetové vodyúčinnými látkami môžete použiť ako základ pred nanesením make upu. Kvetová voda je naturálnym nasýteným roztokom s vysokým obsahom vitamínov a v kozmetike sa stáva stelesním pojmu „dotyk prírody”. Kvetové vody pleť posilňujú, hydratujú a krásne rozvoniavajú. Vyskúšajte napríklad Ružovú kvetovú vodu, na ktorú nedajú dopustiť ženy z Bulharska či Maroka.

4. Chráňte pleť pred akné a vyrážkami

Čo použiť na problematickú pleťako sa zbaviť akné po nosení rúška na tvári? Pre citlivú a problematickú pleť sú najvhodnejšie BIO rastlinné oleje Bellmedi ako Nimbový alebo Cesnakový olej, ktoré pomôžu s liečbou iritovanej pokožky a akné. Ako krém na akné využite Bambucké maslo, Olej z pestreca mariánskeho je ideálny na podkožné a vredovité akné. Na akné, ktoré je súčasťou trvalo podráždenej pokožky použite Moringový olej. Pozitívne recenzie našich zákazníkov poukazujú aj na vynikajúce výsledky s použitím Saflorového a Opunciového oleja. Posúďte sami!

rúška na tvári

5. Podráždenú a začervenanú pokožku upokojte masážou

Doprajte svojej pleti masáž prírodným olejom. Suchá, ekzematická a problematická pleť potrebuje hĺbkovú hydratáciu, regeneráciu, prekrvenie a osvieženie. Pre zvädnutú a unavenú pleť vyskúšajte masáž Avokádovým olejom, ktorý suchú pleť vyživuje, hydratuje a podporuje obnovu buniek. Teplá pleťová maska z avokádového oleja je tiež spôsob, ako sa zbaviť akné.

6. Používajte africké čierne mydlo na čistenie pleti

Africké čierne mydlo s prírodným lúhom, ktorý sa získava z popola zo stoniek prosa je šetrné k pleti a využíva sa na pravidelné čistenie pleti, rúk i pokožky celého tela pri sprchovaní. Africké čierne mydlo hydratuje do hĺbky a zlepšuje textúru pleti. Upokojí citlivú, suchúproblematickú pleť a zmierni prejavy akné, ekzému či svrbenia.

TIP! Nepríjemným problémom s pleťou spôsobených nosením rúška môžete predísť aj nosením dvojvrstvového látkového rúška na tvár zo 100 % bavlny a jeho pravidelným praním. Ideálne, ak vyperiete rúško po každom nosení a vysušíte v sušičke.

Používaním prírodných olejov a prírodnej kozmetiky Bellmedi s jedinečným naturálnym zložením dodáte svojej pleti všetky potrebné vitamíny pre regeneráciu, hydratáciu a posilnenie. Vyberte si z produktov prírodnej kozmetiky Bellmedi a chráňte svoju pleť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *