Blog

Ako na upchávanie pórov?

upchávanie pórov

Ak máte zmiešanú/mastnú/aknóznu pleť, pomôže Vám tento prehľad komedógenity olejov. Prinášame Vám aspoň ho v základnej orientácii, čomu sa vyhnúť a čo naopak vyhľadávať pre starostlivosť o takúto pleť, ak je Vaším problémov najmä upchávanie pórov.

Čo je komedón?

Komedón je zjednodušene povedané “zátka” v kožnom póre tvorená baktériami, mazom, odumretými kožnými bunkami a pozostatky rôznych prípravkov, ktoré si aplikujeme na pleť. Sú to tie známe čierne bodky, ale môžu byť i vo forme vyrážky s bielou hlavičkou.

Ako a prečo nastáva upchávanie pórov?

Ale nielen pleťové prípravky a ich zloženie majú vplyv na tvorbu komedónov. Za všetkým totiž stojí hlavne typ pleti a veľkosť pórov. Suchšia pleť menšie póry a tie nevylučujú toľko mazu, ktorý by mohol pomôcť vytvoriť ,,zátku”. Mastnejšia pleť má naopak póry väčšie a vylučuje viac kožného mazu. 

Aj typ produktu ovplyvňuje jeho komedogenitu. Čistič alebo odličovač,  ktorý nechávame na pleti maximálne pár minút a potom ho zmyjeme, nemá skoro šancu na upchávanie pórov. Naopak sérum, krém či pleťový olej,  ktorý na pleti nechávame hodiny, môže upchávanie pórov podporiť oveľa viac.

Stupnica se pohybuje od 0 (nekomedogenné) až do 5 (vysoko komedogenné).  Prosím, majte na pamäti, že sa nejedná o presné čísla a každá pleť môže reagovať na každú ingredienciu inak. Rôzne zdroje môžu uvádzať rôzne stupne komedogenity toho istého oleja. Preto se radšej v tomto prehľade riadime obsahom kyseliny linolovej a kyseliny olejovej v jednotlivých olejoch.?

BELLMEDI KOZMETIKA JE ZÁKAZNÍKMI OVERENÁ SO STOVKAMI RECENZIÍ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *