Blog

Levanduľový esenciálny zázrak

Levanduľový olej

Levanduľu vďaka jej krásnym a voňavým kvietkom fialovej až modrofialovej farby rozpozná i neznalec rastlín. Táto rastlina, respektíve poloker z čeľade hluchavkovité, pochádza zo Stredomoria a dorastá do výšky okolo 30 až 60 centimetrov. Olej z levandule, levanduľový olej, je považovaný za jeden z najvšestrannejších a najbezpečnejších olejov. Levanduľový olej patrí k tým najpoužívanejším esenciálnym olejom na svete. Priaznivé účinky levandule objavili už pred viac ako 2500 rokmi. Vďaka tomu, že patrí medzi silné antioxidanty a zároveň má antimikrobiálne a upokojujúce vlastnosti, je levanduľový olej využívaný ako v kozmetike, tak aj vo farmakológii. Levanduľa sa ako liečivá rastlina používa už niekoľko storočí. Objavuje sa v dejinách a rôznych príbehoch a nachádza sa na celom svete. Je známa aj zo starovekého Egypta, kde sa pravdepodobne levanduľový olej používal pri mumifikácií a to tak, že sa oblečenie pred mumifikáciou namočilo do oleja alebo do levanduľovej vody. Levanduľový parfum používala v dávnych dobách Kleopatra, keď zvádzala Júliusa Cézara. Dezinfekčné a antiseptické účinky, ktoré levanduľa má, boli dokonca známe už aj v starom Grécku, poznali ich aj starí Rimania a mnohé arabské národy. Tým je o to viac jasnejšie, že je to naozaj prírodný zázrak.

levanduľový esenciálny olej

Levanduľový olej na psychiku

Moje prvé po prvé s levanduľovým olejom bolo približne päť rokov dozadu. Vrátili sme sa z Maďarska, kúpaliska Tiszaujváros. Možno voda, možno prostredie, možno ľudia, ťažko povedať, no dostala som silnú migrénu. Prvú v živote. Nevedela som pokojne ležať. Pocity, akoby mi šla prasknúť hlava. Doslova. Mamina môjho vtedajšieho priateľa mi ponúkla levanduľový olej, aby som si ním namazala spánky. Aká alchymistka, pomyslela som si. To bolo obdobie, kedy som ešte len začínala veriť v prírodné zázraky. Veľa som tomu nedávala, no po premasírovaní spánkov som pochopila, aká je príroda mocná. Migréna odznela do hodiny. Za to vôňa levandule ma upokojovala po celú noc. A odvtedy, priznám sa, ani raz som doma nemala čistý levanduľový olej. Pritom, ako veľmi by mi pomohol. Uponáhľaná doba si žiada svoju daň, svoje obete. Opäť sa trápim posledné dni bolesťami hlavy, som v strese zo skúšky z matematiky, ktorý ma čaká ani sa nenazdám. Mnohí študenti určite prežívajú niečo podobné. Možno to nie je stres zo skúšky, ktorá tu ešte ani nie je, možno skôr zo zápočtov, ktoré sú už v plnom prúde. Pre všetkých vystresovaných ľudí mám liek, prírodný liek. Potierajte si spánky levanduľovým olejom. Levanduľový olej je účinný vďaka svojmu zloženiu, obsahuje 95 % triacylglycerolov, silicu, vitamíny, taníny, a ďalšie látky, ktorými sú vosk, uhľovodíky, beta karotén, vitamín E a minerály.

Levanduľový olej na kožné problémy a dýchanie

Okrem psychického ukľudnenia pomáha levanduľový olej na mnohé ďalšie problémy. Lieči ochorenia kože, akné, ekzémy, lupienku a psoriázu, pomáha pri obnove nových tkanívzmierňuje popáleniny, pomáha pri dýchacích problémoch, dokonca pomôže aj pri uštipnutí hmyzu. Jeho využitie je variabilné, nie nadarmo sa o ňom vraví, že je jedným z najvšestrannejších a najbezpečnejších olejov. A ako ho používať? Okrem natierania spánkov ho môžete inhalovať pri dýchacích ťažkostiach, potrieť ním rám postele pre lepší spánok, nakvapkať do aróma lampy pre osvieženie a vyčistenie vzduchu, kvapnúť do obľúbeného krému na príjemnú masáž. Levanduľový esenciálny olej môže byť aplikovaný na pokožku dokonca aj nezriedený.

Zloženie: 100% levanduľový olej

levanduľový esenciálny olej

Vyskúšali ste si niekedy potierať spánky levanduľovým esenciálnym olejom? ?

Pre BellMedi napísala

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *