Uncategorized

Pomôžu vám babské recepty na kurie oko?

Nepekné kurie oká dokážu byť ozajstným prízrakom. Spôsobujú nielen nepríjemný tlak a bolesť pri chôdzi, ale často aj trápenie pri hľadaní účinnej úľavy. Čo tak vyskúšať prírodných pomocníkov? Posvieťme si na ich účinnosť. 

Ako vyzerá kurie oko? 

Veľmi podobne ako skutočné kurie oko. Rozpoznáte ho už na prvý pohľad – je to výrazný, vyvýšený hrbolček žltkastej až hnedastej farby so zrohovateným stredom. Na dotyk je tvrdé, drsné a pri našľapovaní nepríjemne tlačí. 

TIP: Príčina vzniku kurieho oka: Ako sa tomu vyhnúť?

Pomôže vám babský recept na kurie oko?

Aj keď domáce liečebné metódy na kurie oká nemožno pokladať za zázračný liek, mnohí ľudia potvrdzujú ich účinnosť. V súvislosti s týmto zdravotným i estetickým problémom sa spája tea tree olej, ricínový olej či cesnakový olej

Aj našim zákazníkom sa osvedčili na začínajúce kurie oká, alebo ako podporný pomocník pri klasickej liečbe. Sila týchto produktov tkvie najmä v zmäkčujúcich a protizápalových vlastnostiach.

Čo na kurie oko? 

Ricínový olej je obľúbenou voľbou pri odstraňovaní kurích ôk. Vďaka svojmu zloženiu premastí a zmäkčí zrohovatené kožné vrstvy. Jednoducho doň namočte vatový tampón a priložte na postihnuté miesto. Zakryte náplasťou a nechajte pôsobiť cez noc. Zmäkčené kurie oko môžete následne jemne obrúsiť vydenzifikovaným pilníkom. 

Ďalším osvedčeným prostriedkom proti kurím okám je tea tree olej. Jeho účinné antifungálne a antibakteriálne vlastnosti efektívne ničia prípadné infekcie a urýchľujú proces hojenia. Zmes tea tree oleja s ricínovým olejom v pomere 1:3 aplikujte na postihnutú oblasť a zakryte náplasťou.    

TIP: 26 + 2 skvelých tipov ako použiť čajovníkový olej

Tea tree môžete využiť aj iným spôsobom. Urobte si kúpeľ nôh a pridajte do teplej vody niekoľko kvapiek čistého tea tree oleja. Okrem toho, že zjemní zhrubnutú kožu, zároveň vyčistí pokožku. Po 20 minútach nohy len zľahka osušte a zjemnite pemzou. 

Treťou osvedčenou možnosťou z domácej lekárničky je využitie cesnakového oleja. Cesnak má už oddávna povesť prírodného liečivého zázraku vďaka bohatému zloženiu účinných látok. 

Obsiahnutá cesnaková silica, alicín, má preukázané protizápalové a antibakteriálne účinky. Pomáha tak nielen účinne zmierňovať opuchy a uvoľňovať nepríjemný tlak na kurie oko, ale súčasne pôsobí aj proti prípadným infekciám.

Aplikácia cesnakového oleja je pritom úplne jednoduchá. Stačí nakvapkať 5 – 10 kvapiek 100 % prírodného cesnakového oleja na vatový tampón, priložiť na postihnuté miesto, prikryť náplasťou či obväzom a nechať pôsobiť cez noc. Ideálny čas je 6 – 8 hodín. Ráno odstráňte obväz, umyte si nohy vodou a mydlom a naneste zvlhčujúci krém. 

Kedy sú už babské rady nepostačujúce a vyhľadať odborníka?

Niekedy domáce prostriedky narazia na svoje limity. Ak pri konzistentnej samoliečbe nevidíte zlepšenie a kurie oko je ozaj hlboké a bolí vás, je najvyšší čas vyhľadať odborníka

Jednou z najbežnejších procedúr je kryoterapia pomocou tekutého dusíka u kožného lekára. Pri tomto ošetrení lekár aplikuje na kurie oko tekutý dusík, ktorý spôsobí zmrazenie a následné odumretie buniek. Po niekoľkých dňoch sa na mieste vytvorí chrasta, ktorá sama odpadne a kurie oko tak zmizne. 

Alternatívou je aj odstránenie skalpelom či laserom, ktoré sa však volí pri hlboko zakorenených a štruktúrovanejších kurích okách. Lekár v lokálnej anestézii bezpečne odstráni problematickú časť kože priamo z miesta výskytu.  

Nezabúdajte na prevenciu. Lepšie je dopriať chodidlám poriadnu pravidelnú starostlivosť, ako sa potom trápiť s hlbokým a bolestivým kurím okom. Obdobie nosenia sandálov je čoskoro tu, tak dajte vašim nohám refresh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *