Uncategorized

Domáce recepty na peelingy a masky na popraskané päty

Krásne, hebké chodidlá bez trhlín a bolestivých prasklín? Máme pre vás skvelé recepty na domáce peelingy a masky, vďaka ktorým sa zbavíte popraskaných piat a suchej kože. Pripravíte ich rýchlo z dostupných ingrediencií, ktoré nájdete aj doma. 

Čo na popraskané päty? Potrebujú intenzívnu starostlivosť

Starostlivosť o chodidlá by nemala zostať na vedľajšej koľaji. Praskajúce päty dokážu poriadne obmedziť pohyb a spôsobiť nepríjemné bolesti. Suchá koža na nohách praská, olupuje sa a pôsobí nehygienicky. Vždy je lepšie začať včas s intenzívnou regeneráciou unavených nôh. Práve pravidelné domáce peelingové a maskové ošetrenie dodá nohám vláčnosť a jemnosť. Poďme teda rovno na “recepty” 😉.

Obnovujúca maska na päty s morskou soľou

Budete potrebovať:

  • 3 polievkové lyžice morskej soli
  • 2 polievkové lyžice medu
  • 2 polievkové lyžice baobabového oleja

Postup: Do misky nasypte morskú soľ, pridajte med a olivový olej. Dôkladne premiešajte, až kým nevznikne hustá pasta. Naneste ju na chodidlá a jemne vmasírujte. Nechajte pôsobiť asi 20 minút. Nakoniec zmyte vlažnou vodou a dôkladne odstráňte všetky odumreté časti kože pomocou pilníka na chodidlá. 

Upokojujúci peelingový krém s bambuckým maslom

Budete potrebovať: 

Postup: Do misky dajte bambucké maslo a zmiešajte ho s kokosovým olejom, medom a kryštálovým cukrom. Pre zvýšenie účinku môžete pridať pár kvapiek nimbového, baobabového či arganového oleja. Vzniknutú zmes jemne vmasírujte do chodidiel krúživými pohybmi, čím odstránite odumretú kožu. Nechajte účinkovať približne 15 minút a potom opláchnite vlažnou vodou a prírodným mydlom. 

TIP: Prečo vznikajú popraskané päty?

Regeneračná medovo-mandľová maska

Budete potrebovať:  

Postup: Všetky ingrediencie spolu zmiešajte a zmes potom rovnomerne natrite na päty. Obložte ošetrenú oblasť vlhkou handričkou a zabaľte do fólie. Nechajte masku pôsobiť približne 30 minút. Po uplynutí času opláchnite a dobre odstráňte všetky zvyšky.

Doprajte svojim nohám hýčkanie s prírodnými prípravkami, ktoré vaše chodidlá pekne rozmaznajú. Leto sa blíži a zaslúžia si extra starostlivosť. Vyberte si BIO oleje z našej ponuky a budete sa tešiť z krásnych nôh. Dáte už konečne bolestivým popraskaným pätám zbohom? 

Ako odstrániť suchú kožu na pätách? Inšpirujte sa aj našimi ďalšími článkami. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *