Blog

Perfektná večerná skincare rutina, aj s prírodnou kozmetikou

Možno aj vy patríte k ľuďom, ktorí často zabúdajú na poriadnu večernú starostlivosť o pleť. Ak vás prenasledujú obavy z predčasného starnutia, mdlého dojmu a straty pružnosti pleti, vyskúšajte túto overenú večernú skincare rutinu. Čo stojí za krásnou a sviežou pleťou?

Podľa dermatológov sa pleť počas spánku dostáva do reparačnej fázy, preto by ste nemali podceňovať konzistentnú skincare rutinu. Navyše počas spánku na pokožku nepôsobia faktory ako poškodenie slnkom či znečistené ovzdušie. Produkty počas noci lepšie preniknú do pleti, nezaťažia ju, takže pleť môže dýchať a dovolia jej lepšie regenerovať.

To ako pripraviť skincare rutinu s produktami Bellmedi sme už spísali, ale čo taká nočná rutina? Pozrime sa teda na večernú starostlivosť o pleť krok za krokom.

Krok 1: Odstráňte make-up a SPF

Odlíčením to všetko začína. Spolu s make-upom a SPF krémom sa z pleti odstránia aj nečistoty i baktérie z celého dňa. Ideálnou voľbou je jemný odličovač na prírodnej báze. Obľúbenou voľbou sú odličovacie oleje, ktoré jemne a účinne odstránia maskaru, make-up, rúž i očné tiene. Spoľahlivo rozpustia aj vodoodolný make-up.

Krok 2: Dočistenie pleti

Hoci sa pleť po odlíčení môže zdať čistá, nie je to tak. Nestačí ju len opláchnuť vodou. Bez ohľadu na typ pleti je dôležité jej hĺbkové čistenie, ktoré poznáte určite pod názvom “double cleansing”. Vhodné sú jemné gély alebo peny na prírodnej báze.

Pozorne čítajte zloženie a vyhnite sa prípravkom s alkoholom – pleť zbytočne vysuší a môže narušiť kožnú barériu. Nevhodné sú aj zložky ako SLS, SLES, parfumy, parabény, silikóny, minerálne oleje či benzyl acetát.

Gél alebo penu naneste na vlhkú pleť a krúživými pohybmi ju vyčistite. Nezabudnite na krk.

Krok 3: Tonizácia pleti

Po dôkladnom vyčistení pleť osušte a naneste na ňu vhodný toner. Môžete vyskúšať kvetové vody či hydroláty, ktoré sú bez alkoholu a pleť zásobia výživnými látkami a pripravia ju na ďalší krok – hydratáciu. Skvelou voľbou je ružová, rozmarínová, levanduľová, mäťová či medovková voda.

TIP: Viete akú silu v sebe skrývajú kvetové vody?

Krok 4: Nočný a očný krém

Po tonizácii nasleduje hydratácia. Kvetová voda pomôže krému, aby sa lepšie vstrebal a pleť tak z neho vyťažila čo najviac. Nezabudnite na očný krém, ktorý prstami jemne vklepte do očného okolia.

Namiesto krému môžete použiť aj 100 % prírodné oleje. Suchej pleti môže prospieť oboje. Aby sa dobre vstrebali, nanášajte ich na navlhčenú pleť. V našej ponuke nájdete oleje v BIO kvalite. Zákazníci si na každodennú starostlivosť o pleť obľúbili jojobový, arganový, malinový či marhuľový olej. Celú ponuku si môžete prezrieť tu.

Nepovinné, ale užitočné kroky, ktoré vaša pleť ocení

Jeden až dvakrát do týždňa doprajte pleti peeling a výživnú masku. Čo sa týka peelingu, citlivej či aknóznej pleti bude skôr vyhovovať enzymatický peeling. Je oveľa jemnejší ako ten abrazívny a neobsahuje čiastočky, ktoré môžu pleť ešte viac podráždiť či preniesť infekciu z vyrážok na zdravé miesta.

Masku si vyberajte podľa typu pleti. Mastná pleť so sklonom k tvorbe akné ocení ílové masky s čajovníkom, suchá zrelšia pleť zas potrebuje výživné oleje a extra hydratáciu.

Nepovinným, ale účinným krokom vo večernej skincare rutine je aj kyselina hyalurónová. Ide o skvelú hydratačnú zložku, ktorá vypína pleť a udržiava v nej vlhkosť. Kyselinu naneste na vyčistenú pleť a následne použite nočný krém.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *