Blog

Ako používať prírodné oleje?

Príroda má magickú moc. Pomáha nám na ceste k zdraviu i prirodzenej kráse. Jej predĺženou rukou sú organické BIO prírodné oleje na tvár a prírodné oleje na vlasy. Viete, ako správne používať prírodné oleje a slovenskú prírodnú kozmetiku Bellmedi?

Návrat k prírode. Čoraz viac ľudí sa v zhone výdobytkov modernej doby riadi touto zásadou. Uvedomujeme si vlastnú existenciu ako živých bytostí, ktoré sú súčasťou prírody. Snažíme sa opäť priblížiť k základom, vyhľadávame prirodzené a naturálne alternatívy a dávame prednosť prírode pred chémiou. A rovnako je to aj v prípade slovenskej prírodnej kozmetiky Bellmedi. 

Aké prírodné oleje používať pre zdravie pokožky a vlasov?

100 % prírodné oleje sú oleje určené na starostlivosť o pleť i pokožku celého tela. Sú vhodné na citlivú pokožku a stačí zopár kvapiek a postarajú sa o hĺbkovú hydratáciu a vyživenie pleti. Veľmi dôležité je rozlišovať, aké prírodné oleje sú vhodné na použitie v kozmetike na tvár či vlasy. 

Rozdiel medzi kozmetickými prírodnými olejmi na tvár a vlasy a prírodnými olejmi na varenie je veľmi malý – väčšinou býva iba v spôsobe výroby oleja. Prírodné oleje na varenie sa pripravujú pod dohľadom bezpečnostných a zdravotných povolení, aby boli vhodné aj na konzumáciu. Prírodné kozmetické oleje na tvár a vlasy na konzumáciu určené nie sú, a preto konkrétne potravinárske povolenia spĺňať nemusia. 

  • 100 % prírodný kokosový olej určený na varenie môžete použiť aj na kozmetiku, ale 100 % kozmetický kokosový olej určený na kozmetické účely (na hydratáciu citlivej pokožky) už nemôžete použiť v kuchyni. 
  • V prípade prírodného arganového oleja je spôsob získavania oleja pre gastronómiu (arganové jadierka sú pražené a tak olej získava inú vôňu a inú chuť) a kozmetiku jemne odlišný (kozmetický olej sa vyrába z nepražených arganových jadier a má vyššiu koncentráciu) a preto sú tieto oleje rozdelené podľa účelu použitia. 

Objavte 10 + 1 účinkov arganového oleja, ktorý je prezývaný aj marocké zlato.

Použitie prírodných olejov na pleť a pokožku tela

Prírodné oleje na tvár od slovenskej prírodnej kozmetiky Bellmedi pokožku hydratujú a vyživujú do hĺbky. Najčastejšie sa používajú na tvár, krk a dekolt, no môžu sa použiť aj na celé telo či suché problematické miesta

  • Naneste pár kvapiek prírodného oleja na tvár na pokožku a vmasírujte krúživými pohybmi. Olej sa vstrebe do pokožky a prenikne až do hĺbky
  • Naneste prírodný olej na navlhčenú tvár, ešte viac tak hydratujete pokožku a prírodný olej udrží vodu v pleti
  • Prírodný olej na tvár môžete zmiešať aj so svojím denným či nočným krémom – dosiahnete dlhšie pôsobenie hydratácie.
  • Používajte prírodný olej na tvár vždy ráno a večer alebo podľa potreby na suché problematické miesta.
  • Najlepší spôsob aplikácie je naniesť prírodný olej na tvár bruškami prstov a jemne vklepať alebo vmasírovať krúživými pohybmi.

Vyskúšajte v starostlivosti o pleť prírodný olej s vysokým obsahom vitamínu E – ricínový olej. Ricínový olej do hĺbky hydratuje pokožku celého telo, podporuje rast vlasov a pomáha s bolesťami kĺbov. Úžasné výsledky s ním dosiahnete aj pri kožných problémoch ako bradavice či mykóza nôh. Pri mykóze nôh si môžete pripraviť kúpeľ pre chodidlá s ricínovým olejom alebo do oleja namočiť ponožky a nechať si ich oblečené na noc. Na svrbiaci ekzém, psoriázu, pásový opar, bradavice či kurie oká vyskúšajte malý prírodný zázrak nimbový olej. 

Prírodné oleje na citlivú pokožku môžete využiť aj na masáže – pomôžu vám s uvoľnením svalstva, ale tiež priaznivo pôsobia na kĺby. Obľúbené sú masáže arganovým olejom, kokosovým olejom alebo u bábätiek sladkým mandľovým olejom. Zohrejte olej medzi dlaňami a naneste na pokožku – jemne vmasírujte.

Pre zvláčnenie pokožky použite prírodný olej aj po kúpeli, kedy je pokožka ešte vlhká a póry otvorené a čisté. 

Použitie prírodných olejov na vlasy a nechty

Prírodné oleje na vlasy pomáhajú s hydratáciou vlasu, rozštiepenými končekmi, strateným leskom či s hydratáciou vlasovej pokožky. Naneste zopár kvapiek prírodného oleja na vlasy na končeky, kým sú vlasy po umytí ešte trochu vlhké alebo vmasírujte do vlasovej pokožky. Jemnou masážou prekrvíte pokožku a živinami v oleji podporíte rast vlasov. Prírodný olej ochráni vlasy aj pre horúcim vzduchom – úpravou fénom, kulmou alebo žehličkou.

 

Podporte rast svojich vlasov s prírodným konopným olejom Bellmedi. Konopný olej prekrvuje pokožku a stimuluje korienky vlasov, čím podporuje ich rast. Vitamíny z oleja prenikajú až do hĺbky vlasu, posilňujú ich a vlasy sú hustejšiepružnejšie. Prírodný konopný olej vlasy uhladzuje, pridáva lesk a zabraňuje ich lámaniu.

Ako aplikovať prírodné oleje na nechty a podporiť tak zdravie nechtového lôžka a pevnosť nechtu? Nakvapkajte zopár kvapiek na okolie nechtu a jemne vmasírujte alebo si doprajte teplý kúpeľ rúk, do ktorého pridáte aj olej. 

Slovenská prírodná kozmetika Bellmedi je stelesnením dotyku prírody. Doprajte svojej pleti, vlasom i celému telu to najlepšie z prírody a zaraďte do každodennej starostlivosti o citlivú pokožku prírodné oleje Bellmedi. 

PRODUKTY K ČLÁNKU

Arganový olej

Skladom

12.90 34.90  s DPH

Konopný olej

Skladom

10.90 29.90  s DPH

Nimbový olej

Skladom

19.90 49.90  s DPH

Ricínový olej

Skladom

19.90 52.90  s DPH

Sladký mandľový olej

Skladom

14.90 39.90  s DPH

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *