Blog

5 + 1 zaujímavých faktov o bio prírodnej kozmetike, o ktorých ste možno nevedeli

Kde sa vzala prírodná kozmetika? Bio kozmetika je výsledkom odvekej Matky prírody a receptov, ktoré sa tradovali z generácie na generáciu až dostali dnešnú modernú podobu. Určite ste sa so 100 % BIO prírodnou kozmetikou či prírodnými olejmi stretli, no v tomto článku a dozviete 5 + 1 zaujímavých faktov, o ktorých ste možno ešte nepočuli.

Čo je prírodná kozmetika? Skutočná prírodná kozmetika je bio kozmetika vyrobená iba z naturálnych zdrojov, rastlinného, živočíšneho alebo minerálneho pôvodu, no najlepšie rastlinného ako naša BellMedi kozmetika. Prírodné zložky sú získavané iba šetrnými spôsobmi a bez použitia chemických prísad. Európska Únia však pojem prírodná kozmetika nepozná, a teda v legislatívnom ponímaní je každá kozmetika iba kozmetika. Prírodnou kozmetikou sa už nazýva všetko, čo má aspoň jednu prírodnú zložku. Naša BellMedi priŕodná kozmetika s výsledkami je ale jednodruhá, preto 100% zložiek je prírodných. Prečítajte si 5 + 1 zaujímavých faktov, ktoré ste možno o bio kozmetike nevedeli!

Prírodná kozmetika sa netestuje na zvieratách

Testovanie kozmetiky na zvieratách je vážna téma, avšak testovanie kozmetiky na zvieratách Európska legislatíva zakazuje už od roku 2004. A teda v Európe nie je na zvieratách povolené testovanie žiadnej kozmetiky, ani syntetickej, ani prírodnej ani jednotlivých zložiek kozmetiky. V Európskej Únii nie je od roku možné kozmetiku testovanú na zvieratách ani predávať.

Bio kozmetika je bezpečnejšia 

Prírodné zložky v kozmetike sú bezpečnejšie než syntetické zložky. Kozmetika, prírodná či syntetická, sa aplikuje priamo na pokožku a cez pokožku preniká rovno do obehového systému. Prírodné zložky tak pôsobia na organizmus povrchovo i vnútorne. V primárnom ponímaní, naše telo je denno-denne vystavované chemickým vplyvom, znečistenému ovzdušiu, magnetickým vlnám… pre priamy kontakt so svojím telom si radšej vyberte bezpečnejšiu cestu – a to zdravú naturálnu stravu a prírodnú bio kozmetiku.

Prírodná kozmetika je šetrnejšia pre životné prostredie

Prírodná kozmetika pochádza z prírody a je založená hlavne na prírodných ingredienciách. Výroba bio kozmetiky nezaťažuje životné prostredie, pretože pri jej výrobe nie sú používané chemikálie ani syntetické produkty. Ingrediencie pre prírodnú kozmetiku sa získavajú filtráciou, destiláciou, sušením a v prípade 100 % prírodných BIO olejov ide o lisovanie za studena. Výroba prírodnej kozmetiky a 100 % prírodných esenciálnych olejov nepoškodzuje ani faunu ani flóru a nemá negatívny vplyv na ekosystém. Syntetická kozmetika využíva ingrediencie, ktorých získavanie zanecháva stopu na životnom prostredí i uhlíkovú stopu. 

Prírodná kozmetika je plná vitamínov a biologicky aktívnych látok

Prírodná bio kozmetika vyrobená iba z prírodných zložiek sa vyznačuje vysokým obsahom vitamínov, antioxidantov, živín, minerálov, enzýmov a mnohých ďalších biologicky aktívnych látok. Prírodná kozmetika má priaznivé ba až liečivé účinky na ľudské telo, keďže je výlučne tvorená prírodnými zložkami. Jej nevýhodou je náročná výroba, vyššia cena a kratšia životnosť. Tieto negatíva však dvojnásobne prevážia blahodarné účinky. Prírodné zložky bio kozmetiky sa uvádzajú na obale v poradí od najviac zastúpenej zložky. 

Prírodná kozmetika vhodnejšia na citlivú a jemnú pleť

Chemické zložky ako parabény, sulfáty, chemikálie, syntetické farbivá a ďalšie môžu spôsobovať podráždenie pokožky, začervenanie, svrbenie či alergické reakcie. Prírodná bio kozmetika neobsahuje chemické prísady, je zložená z prírodných zložiek a je preto k pleti i pokožke tela šetrná a jemná. 100 % prírodné oleje sú vhodné na pravidelné potieranie a majú preukázateľné liečivé účinky. 

Prečítajte si pozitívne hodnotenia a recenzie našich zákazníkov, ktorí sa s prírodnými olejmi Bellmedi zbavili svojich kožných problémov. 

Na bio prírodnú kozmetiku môžete mať alergiu

Čo ste možno netušili, aj na prírodnú kozmetiku môžete mať alergiu. Keďže je prírodná kozmetika zložená z prírodných zložiek a tieto ingrediencie majú vysoké zastúpenie, môžu vyvolať alergickú reakciu v rovnakom rozpätí ako napríklad priamy kontakt s tou konkrétnou rastlinou či esenciou v prírode. Ste alergickí na levanduľu, púpavu, kozie mlieko, med alebo iný prírodný „materiál“? Podrobne čítajte zloženie kozmetického prípravku, aby ste si boli istí, že produkt nevyvolá alergickú reakciu. Pred použitím akéhokoľvek prírodného kozmetického produktu či prírodného esenciálneho oleja odporúčame vyskúšať zopár kvapiek na malom kúsku kože a sledovať reakciu.

Bellmedi prírodná bio kozmetika je jedinečná kozmetika s vysokým obsahom účinných prírodných látok. Bellmedi prírodná kozmetika je vyrobená unikátnou technológiou z naturálnych zdrojov od lokálnych pestovateľov. Je nerafinovaná, kozmetika nie je testovaná na zvieratách a je vyrobená šetrne k životnému prostrediu bez palmového oleja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *