Blog

Jarná únava a pleť

Po dlhej zime prichádza vytúžená jar. Prvé teplé slnečné lúče, jemný vánok i prebúdzajúca sa príroda. Symbol nových začiatok je však sprevádzaný vedľajším efektom a tým je jarná únava. Jarnú únavu pociťujeme na pretrvávajúcej sa letargii, apatii i nedostatočných zásobách energie. Ale vedeli ste, že jarná únava sa podpisuje aj na celkovom vzhľade a vitalite našej pleti?

Ako sa jarná únava prejavuje na pleti?

Počas zimy sme pleti venovali zvýšenú starostlivosť a snažili sme sa pleti dopriať všetky potrebné vitamíny, a keď konečne prichádza jar a pleť by mala priam rozkvitať, zrazu spozorujeme, že pokožka na našej tvári je akoby bez života. Jarná únava sa na pleti prejavuje celkovým unaveným vzhľadom, zníženou pružnosťou, matným povrchom bez prirodzeného jasu, nadmernou suchotou či naopak mastnotou. So slniečkom prichádzajú aj pigmentové škvrny a náhlymi zmenami počasia sa môže vyskytnúť aj ekzém či podráždenie pokožky. 

Po zime je potrebné dodať pleti ten správny refresh prírodnou kozmetikou s vitamínmi, pravidelným peelingom, domácimi maskami, dostatočnou hydratáciou, a hlavne zvýšenou starostlivosťou o pleť. Ako vyzerá starostlivosť o pleť, keď sa na nej podpisuje jarná únava a aké prírodné oleje na pleť unikátnej prírodnej kozmetiky Bellmedi používať v tomto období?

Doprajte si pravidelný peeling a vitamíny

Starostlivosť o pleť začína pravidelným jemným peelingom. Zbavte svoju pokožku suchých šupiniek a odumretých buniek prírodným peelingom. Jemnou peelingovou masážou pleť prekrvíte a doslova prebudíte zo spánku. Peeling ju vyhladí a zjemní a pripraví pre aplikáciu prírodných olejov na pleť, ktoré sú plné vitamínov. Zamerať by ste sa mali na prírodné oleje na pleť s vitamínom C, vitamínom D, vitamínom E a antioxidantmi. 

  • Vitamín C na pleť sa skrýva v prírodnom kiwi oleji, ktorý prirodzene rozjasňuje pleť a odstraňuje matný vzhľad pokožky. Kiwi prírodný olej na pleť pokožku regeneruje, vyhladzuje jemné vrásky a pomáha odstrániť pigmentové škvrny. 
  • Vitamín Evitamín D nájdete v prírodnom konopnom oleji na pleť, ktorý je vhodný aj na citlivú pokožku. Pleť do hĺbky hydratuje a je účinný aj v boji proti akné, ekzému či pri alergii na slnko. 
  • Antioxidanty, karotenoidy a vitamín E nájdete aj v prírodnom malinovom oleji na pleť, ktorý regeneruje pokožku, zjemňuje ju a upokojuje. S pravidelným používaním malinového oleja na pleť sa vám do tváre priam vráti život. 

Nezabúdajte na dostatočnú hydratáciu – telo i pleť

Hydratácia zvnútra i zvonka. Počas jari zvýšte príjem tekutín, pite veľa čistej vody, zelené, biele alebo bylinkové čaje či vodu s infúziou čerstvého záhradného či citrusového ovocia alebo uhorky. Telo musíte pravidelne a dostatočne hydratovať, čo sa o pár dní prejaví aj na kvalite vašej pokožky. 

Pre hydratáciu pleti zvonka – pokožka na tvári a pokožka celého tela – zvoľte prírodné oleje bambucké maslo. Pleť pravidelne masírujte prírodnými olejmi na pleť ako arganový olej, baobabový olej či mandľový olej, na celé telo použite bambucké maslo, ktoré je vhodné na suchú a citlivú pokožku.

Do dennej rutiny zaraďte aj ranné osvieženie tváre studenou vodou či ukončenie sprchy ľadovou spŕškou. Tento rituál vás dokonalé vzpruží, zobudí a v neposlednom rade „preberie“ aj vašu pokožku. Pokožka sa prekrví a ešte viac rozjasní. Starostlivosť o pleť doplňte prírodnou kozmetikou a olejmi na pleť.

Prírodná kozmetika a prírodné oleje na rozžiarenie pleti

Jedinečná prírodná kozmetika Bellmedi je nerafinovaná prírodná kozmetika, ktorá v sebe spája iba naturálne a prírodné ingrediencie získavané ekologickou formou od lokálnych pestovateľov. Prírodné oleje na pleť Bellmedi obsahujú vysokú koncentráciu účinných prírodných látok, ktoré majú na ľudskú pokožku priam zázračný účinok. 

Rozjasnenie a povzbudenie pleti dosiahnete prírodnými olejmi ako napríklad arganový olej, nimbový olej, avokádový olej, ružovou alebo rozmarínovou vodou. 

  • Arganový olej patrí do kategórie tzv. suchých olejov, na pokožke nezanecháva mastný film, hĺbkovo hydratuje, vyhladzuje jemné vrásky a rozjasňuje pleť – na vašej pokožke sa po pravidelnom používaním arganového oleja ukáže jas pravého marockého slnka. 
  • Nimbový olej má vysoký obsahu vitamínu E a minerálov, je vhodný na citlivú suchú pleť, zlepšuje pružnosť pokožky a upokojuje ju.
  • Svieži a rozjasenený vzhľad dosiahnete aj avokádovým olejom, ktorý povzbudzuje ochabnutú pokožku bez energie a pleti dodáva prirodzený jas. 

Bojujte proti jarnej únave zvýšenou starostlivosťou o pleť a účinnou prírodnou kozmetikou. Prírodné oleje Bellmedi sú oleje, ktoré prinavrátia vašej pleti zdravie i životnú iskru.

PRODUKTY K ČLÁNKU

Arganový olej

Skladom

12.90 34.90  s DPH

Avokádový olej

Skladom

9.90 27.90  s DPH

Nimbový olej

Skladom

19.90 49.90  s DPH

Rozmarínová voda

Skladom

14.90 42.90  s DPH

Ružová voda

Skladom

9.90 27.90  s DPH

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *