Blog

Citlivá pokožka bábätka: Ako sa o ňu vhodne starať?

Vaše bábätko je stelesnenie jemnosti, nežnosti a lásky. A taká je aj jeho pokožka. Každodenná starostlivosť prírodnými olejmi suchú pokožku  bábätka do hĺbky hydratuje, udržiava ju hebkú a hladkú. Jemná masáž prírodnými olejmi, blízkosť a dotyk zároveň posilňuje vzájomné puto medzi rodičom a dieťaťom. 

Naučte sa, ako sa vhodne starať o citlivú suchú pokožku bábätka s kvalitnými BIO prírodnými olejmi Bellmedi na hydratáciu, masáž alebo olejmi do kúpeľa. Ideálne pre citlivú a suchú pokožku bábätka a novorodencov je sladký mandľový olej pre bábätká a marhuľový olej, pre detskú pokožku využijete makadamiový olej, jojobový olej, malinový olej alebo bambucké maslo. 

Naučte sa rozumieť citlivej pokožke vášho bábätka

Pokožka bábätka je veľmi jemná, citlivá a vrchná vrstva je veľmi tenká, a preto vyžaduje zvýšenú starostlivosť. Pre tenkosť vrchnej vrstvy sa rýchlo stráca voda, čo môže viesť k suchej pokožke bábätka – pokožku je potrebné pravidelne hydratovať.  Vedeli ste, že pokožka bábätka je až päťkrát tenšia ako pokožka dospelých a vyvíja až do 6-tich mesiacov života? Štruktúra pokožky bábätka sa dospelým podobá najskôr okolo prvého až druhého roku života. 

Postupne sa prispôsobuje exteriérovým vplyvom a podmienkam a rýchlo sa vysušuje. Kľúčová je pravidelná hydratácia s dôrazom na citlivosť, a preto je mimoriadne dôležité  dbať na to, akú kozmetiku pri starostlivosti o suchú pokožku bábätka zvolíte. 

Masáž bábätka a starostlivosť o detskú pokožku

Najlepším spôsobom ako suchej pokožke bábätka dodať potrebnú hydratáciu je masáž prírodnými olejmi. Kontakt dotykom medzi rodičmi a bábätkom podporuje tvorbu oxytocínu – hormónu radosti a lásky. Masáž prírodnými olejmi má tak nielen hlboké hydratačné účinky, ale stimuluje aj emocionálnu stránku. Masáž bábätka prekrvuje pokožku, upokojuje a tiež podporuje dobrý spánok. 

Ako využiť BIO prírodné oleje Bellmedi pri masáži detskej pokožky? Jemnými krúživými pohybmi sa prírodný olej vstrebáva do pokožky a vďaka 100 % prírodnému zloženiu pokožku nezaťažuje a nezanecháva mastný film. Prírodné oleje majú jemnú až takmer žiadnu vôňu, a preto sú vhodné aj pre novorodencov i batoľatá, ktoré sa práve učia rozoznávať vône, pachy a bližšie tak spoznávajú svoju rodinu, domov i svet.

Okrem masáže bábätka prírodnými olejmi použite oleje aj ako prísadu do kúpeľa. Pridajte zopár kvapiek do vody a pripravte bábätku kúpeľ so silou prírody. Prírodné oleje Bellmedi sú vhodné aj na dočistenie detskej pokožky v oblasti plienok. 

Bellmedi prírodné oleje pre bábätká 

Na jemnú masáž pokožky batoľatá a kojencov využite sladký mandľový olej. Mandľový olej pre bábätká je vhodný na jemnú a citlivú pokožku a využije ho aj nastávajúca mamička na hydratovanie pokožky tehotenského bruška a prevenciu vzniku strií. Marhuľový olej sa rýchlo vstrebáva, nezanecháva mastnú pokožku a je perfektný na citlivú a suchú pokožku bábätka. Pre masáž a hydratáciu citlivej detskej pokožky využite makadamiový olej, jojobový olej, malinový olej alebo bambucké maslo. 

Prírodné oleje Bellmedi vám pomôžu aj pri riešení novorodeneckého akné či zaparenín – ideálny na to je práve nimbový olej. Esenciálne oleje sú pre citlivú detskú pokožku príliš silné, preto ich používajte iba v riedenej forme. Esenciálny olej Nechtík lekársky zrieďte s nosným olejom – využite mandľový olej pre bábätká alebo marhuľový olej. Pripravte kúpeľ s olejom pre bábätká – pridajte zopár kvapiek esenciálneho oleja do vody.

100 % prírodné zložky bez chémie – čistá sila Matky Prírody premietnutá do unikátnych prírodných olejov Bellmedi. Využite prírodné oleje Bellmedi pri každodennej starostlivosti o suchú detskú pokožku i vašu pleť. Vhodné sú pre všetky typy pokožky – ženy, nastávajúce mamičky, mužov i deti. Prírodné oleje Bellmedi majú silné hydratačné a antiagingové účinky, pleť udržujú sviežu, hladkú a do hĺbky vyživenú.

PRODUKTY K ČLÁNKU

Bambucké maslo

Skladom

9.90 34.90  s DPH

Jojobový olej

Nie je skladom

12.90 44.90  s DPH

Makadamiový olej

Nie je skladom

9.90 35.90  s DPH

Malinový olej

Skladom

12.90 35.90  s DPH

Marhuľový olej

Nie je skladom

9.90 34.90  s DPH

Nechtík lekársky

Skladom

5.90 49.90  s DPH

Sladký mandľový olej

Nie je skladom

14.90 54.90  s DPH

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *