Uncategorized

Starostlivosť o vlasy na jeseň: Váš jesenný rituál krásy

Jeseň je ročným obdobím, počas ktorého si naše vlasy vytrpia naozaj veľa. Tejto zmene je dôležité prispôsobiť aj starostlivosť o vlasy a venovať im osobitnú pozornosť. V tomto článku sa dozviete, na čo by ste sa mali zamerať, aby vaše vlasy zostali zdravé a krásne aj počas jesene.

Suchý vzduch, teplotné zmeny, vietor, dážď či nebodaj mrazy a sneh. Všetky tieto podmienky nepriaznivo vplývajú na zdravie vašich vlasov. Pokiaľ starostlivosť zanedbáte, na jar si to budete vyčítať. Šťastie však praje pripraveným.

 

Ako zlepšiť stav vlasov aj cez jeseň: Strava, ale aj prípravky

Možností je, našťastie, celkom dosť. Od každodenných malých činností cez to, čo si vkladáte do úst až po rôzne prírodné oleje na vlasy či prírodné masky na vlasy alebo zábaly. Pozrite sa na naše odporúčania.

 

1. Vyvážená strava

Vaša strava hrá kľúčovú úlohu pri udržiavaní zdravých vlasov, a to počas celého roku. Jesenné obdobie je ideálnym časom na začatie konzumácie potravín bohatých na vitamíny a minerály, ktoré posilnia vaše vlasy. Zahrňte do svojho jedálnička potraviny obsahujúce biotín, vitamín A, vitamín C a železo. Tieto živiny podporujú rast vlasov a zlepšujú ich celkovú kondíciu.

Čo teda konkrétne zaradiť do jedálnička? Odporúčame lososa s množstvom omega-3 mastných kyselín, chutné vlašské orechy či vajíčka. Zo zeleniny a ovocia by sme potom vybrali špenát, červenú papriku, avokádo, mrkvu a čučoriedky. Skvelou voľbou budú aj batáty, šošovica, kvalitný grécky jogurt alebo tofu.

V prípade, že sa vám tieto potraviny nedarí konzumovať v dostatočnom množstve, siahnite po doplnkoch výživy.

 

2. Ochrana pred teplom a chladom

Jesenné počasie býva nepredvídateľné. To znamená, že vaše vlasy musia čeliť teplým dňom a chladným večerom. Preto je dôležité chrániť svoje vlasy pred škodlivými vplyvmi. Používajte kvalitné ochranné spreje pred teplom, ak často používate žehličky alebo fén. Naopak, v chladných dňoch noste čiapky alebo šatku, ktoré vás ochránia nielen pred vetrom a studeným vzduchom, ale aj pred dažďom a snehom.

 

3. Beauty rituál

Okrem bežnej starostlivosti o vlasy si môžete v jesennom období pripraviť svoj jesenný rituál krásy. Použite zábaly, masky a iné špeciálne produkty, ktoré poskytujú hlbokú výživu vašim vlasom. Tu je zopár možností pre vašu inšpiráciu:

  • zábal na vlasy z ricínového oleja ricínový olej na vlasy blahodarne pôsobí na suché a poškodené vlasy a podporuje ich rast. Odporúčame jeho kombináciu s vajíčkom a medom. Ak vás neoslovil práve tento “recept” domáceho zábalu, máme pre vás recepty na ďalšie domáce vlasové zábaly, ktoré zaručene vaše vlasy ocenia.
  • rozmarínová voda na vlasy – zlepší zdravie vašich vlasov, ale aj pokožky hlavy a podporí rast, a to vďaka stimulácii prietoku krvi do tejto oblasti. Okrem toho, že podporuje rast vlasov, spevňuje štruktúru vlasu, vlasom dodáva lesk, vitamíny, spomaľuje mastenie a pomáha pri rozčesávaní.

TIP: Vedeli ste, že rozmarínovú vodu môžete využiť na telo, vlasy aj v aromaterapii

  • argánový olej na vlasy – zábal z argánového olejavysoko hydratačné účinky na pleť aj vlasy. Pomôže pri suchých, zamotaných vlasoch s rozštiepenými končekmi, čím je skvelým riešením aj na jeseň. Použitie argánového oleja by tak malo byť v tomto období samozrejmosťou.
  • prírodná maska na vlasy – pripravte si masku na vlasy za použitie prírodných olejov na vlasy a doprajte im to, čo si zaslúži.

 

4. Hydratácia

Na jeseň je vzduch často suchý, čo môže spôsobiť dehydratáciu vlasov. Preto by ste mali venovať osobitnú pozornosť hydratácii vlasov. Použitie bio olejov a vlasových vôd môže pomôcť udržiavať správnu hladinu vlhkosti vo vašich vlasoch. Napríklad taký konopný olej udrží vaše vlasy nielen krásne ale aj hydratované. Tieto prírodné produkty tiež pridávajú vlasom lesk a hebkosť, vďaka čomu budú nielen chránené, ale aj krásne.

 

5. Pravidelný strih

Aj keď sa vám to možno nebude páčiť, pravidelný strih vlasov je kľúčom k zachovaniu ich zdravia. Odstránením rozdvojených končekov a vlasov, ktoré sú poškodené, dosiahnete zdravý vzhľad vlasov. Strihanie vlasov každých 6 až 8 týždňov vám pomôže udržiavať ich tvar, vitalitu a zdravie.

Dodržiavanie týchto rád vám pomôže udržať si kvalitné, zdravé a krásne vlasy aj cez jeseň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *