Blog

Čo zaberá na pigmentové škvrny? Vyskúšajte tieto domáce masky

S pigmentovými škvrnami bojuje čoraz viac ľudí, či už ide o staršiu generáciu alebo mladšie vekové skupiny. Nie vždy musí ísť o škvrny spôsobené vonkajšími vplyvmi, avšak aj proti obávanej genetike môžete viesť úspešný boj. Zoznámime vás s domácimi pleťovými maskami, ktoré postupne zasadia pigmentovým škvrnám jasnú stopku. 

Citrusy na viacero spôsobov

Dobre známou podporou pri rozžiarení pleti je klasická citrónová šťava, ktorá má schopnosť zosvetliť tmavé škvrny a dodať im súvislejší vzhľad a komplexné zjednotenie s vaším prirodzeným pigmentom. Takisto aj esenciálne oleje s citrusovými ingredienciami si poradia s pigmentovými škvrnami na tvári aj na rukách. Tajomstvo spočíva vo zvýšenej absorpcii vitamínu C, ktorý znižuje nadbytočné množstvo melanínu v kožných bunkách. 

Náš tip: Prírodný BIO olej vitamín C

Aké sú hlavné účinky citrusov na pigmentové škvrny? 

 • zjednocujú tón pleti 
 • účinne pôsobia proti tmavým kruhom pod očami a príznakom unavených očí 
 • redukujú vrásky a prejavy starnutia
 • poskytujú ochranu pokožky pred UV žiarením zo slnka

Ktoré oleje s vitamínom C sú ideálne na pigmentové škvrny?  

Citrónová maska s medom a BIO citrónovým olejom

Ingrediencie:

Postup:

 1. Zmiešajte citrónovú šťavu, med a citrónový esenciálny olej v miske.
 2. Aplikujte zmes na postihnuté miesta.
 3. Nechajte pôsobiť 15-20 minút.
 4. Opláchnite vlažnou vodou.
 5. Používajte 2-3 krát týždenne.

Ako na škvrny po akné?

Prejavy hyperpigmentácie sa môžu objaviť aj v súvislosti so závažnejšou formou akné, kedy po odstránení vyrážok ostávajú na pleti neestetické tmavé alebo aj dočervena sfarbené škvrny. Podporným olejom v rámci starostlivosti o aknóznu pleť a predovšetkým o pozostatky v podobe fľakov a škvŕn je gerániový olej s protizápalovými účinkami a špeciálnym zložením pre redukcia jaziev a škvŕn po akné.  

Ázijská kurkuma 

Nie nadarmo patrí kurkuma k najsilnejším liečivým bylinám na svete a možno vás ani neprekvapí, že si dokáže poradiť aj s pigmentovými škvrnami na tvári aj na rukách a tiež zmierňuje viditeľnosť jaziev po akné. Okrem kurkumového oleja, môžete siahnuť aj po kurkumovej paste, ktorá po zmiešaní s medom a jogurtom vytvorí sviežu zmes a pozvoľným nanesením na ruky alebo tvár poskytne úľavu od príznakov svrbenia v dôsledku pretrvávajúceho zápalu, citlivosti a podráždenia. Práve vďaka týmto protizápalovým účinkom je jasnou voľbou pre redukciu začervenania a zníženie viditeľnosti červených fľakov po akné.   

Kurkumová maska s jogurtom a BIO gerániovým olejom

Ingrediencie:

Postup:

 1. Zmiešajte kurkumu, jogurt a gerániový esenciálny olej, až vznikne hladká pasta.
 2. Naneste na tvár alebo ruky.
 3. Nechajte pôsobiť 20-30 minút.
 4. Opláchnite vlažnou vodou.
 5. Používajte 2 krát týždenne.

Uhorky, jablká aj aloe

O významnú organickú starostlivosť priamo z rúk prírody sa postará šťava z uhoriek alebo postačia aj kolieska uhorky s chladivým efektom, ktorý súčasne zmierni príznaky podráždenia pokožky, zabezpečí pocit uvoľnenia a v neposlednom rade docieli svetlejší vzhľad pigmentových škvŕn na tvári aj na rukách bez ohľadu na to, či hovoríme o výsledku pokročilejšieho štádia akné alebo o stareckých škvrnách. Výhodou tiež ostáva, že nemusí ísť len o nanášanie na postihnuté miesta, ale uhorky dodajú vašej pleti dlhotrvajúci mladistvý a uvoľnený vzhľad bez ohľadu na výskyt pigmentových škvŕn. 

Čo pomohlo naším zákazníkom na pigmentové škvrny? Overené recenzie ⭐⭐⭐⭐⭐ 

Podobne ako kurkuma, tak aj aloe vera si pri téme pigmentových škvŕn zaslúži špeciálnu pozornosť. Pri výbere sa zamerajte na prírodný a čistý aloe vera gél, ktorý si poradí so zvýšenou pigmentáciou v postupnom časovom slede. Najefektívnejšie je aplikovať gél na pleť alebo ruky každý večer kvôli lepšiemu vstrebaniu v priebehu noci. Ak vás navyše trápi aj akné, tak môžete súčasne používať aj olej z aloe vera, ktorý pôsobí ako prevencia proti vzniku drobných jazvičiek.  

Uhorková maska s BIO olejom z horkého pomaranča

Ingrediencie:

Postup:

 1. Uhorku nastrúhajte na jemno a zmiešajte s esenciálnym olejom.
 2. Naneste na tvár alebo ruky.
 3. Nechajte pôsobiť 15-20 minút.
 4. Opláchnite vlažnou vodou.
 5. Používajte 2-3 krát týždenne.

Aloe vera maska s BIO citrónovou trávou

Ingrediencie:

Postup:

 1. Zmiešajte aloe vera gél a esenciálny olej z citrónovej trávy.
 2. Naneste na tvár alebo ruky.
 3. Nechajte pôsobiť 20 minút.
 4. Opláchnite vlažnou vodou.
 5. Používajte každý večer pre najlepšie výsledky

Ryža proti starnutiu 

Ak si vás už našli škvrny spôsobené vyšším vekom, nenechajte ich vyhrať a stavte na luxusný ryžový olej, ktorý efektívne bojuje primárne so stareckými škvrnami, ale dokáže znížiť aj riziko rýchlejšieho starnutia pokožky vplyvom slnečného žiarenia. Jednou z výsad je totiž aj nadštandardná ochrana pred UV žiarením a ochrana pred spálením, čím zároveň zabraňuje následnému vzniku tzv. slnečných škvŕn. 

Ryžová maska s BIO ryžovým olejom

Ingrediencie:

 • 2 polievkové lyžice ryžovej múky
 • 1 polievková lyžica vody (pridávajte podľa potreby)
 • 3 kvapky BIO ryžového oleja

Postup:

 1. Zmiešajte ryžovú múku a vodu, až vznikne hladká pasta.
 2. Pridajte ryžový olej a dôkladne premiešajte.
 3. Naneste na tvár alebo ruky.
 4. Nechajte pôsobiť 20 minút.
 5. Opláchnite vlažnou vodou.
 6. Používajte 2-3 krát týždenne

Ak vás už unavujú predražené lekárenské prípravky či krémy s parfumovanými látkami a obsahom alkoholu, siahnite po esenciálnych olejoch a klasických ingredienciách, ktoré zoženiete v každom supermarkete. Nezabúdajte však, že vytúžené odstránenie pigmentových škvŕn je nevyhnutné doplniť prevenciou, aby ste sa z víťazného stupienka nevrátili opäť na štartovaciu čiaru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *