Blog

Toto sú TOP účinky vitamínu E na vašu pokožku

Vitamin E prirodny olej Bellmedi

Stále ste nenašli krém na pleť, ktorý by vám vyhovoval na 100 %? Komerčné krémy a séra sľubujú anti-aging efekt, vypnutú pleť, perfektnú hydratáciu a svieži vzhľad. Výsledky neprichádzajú? Možno je čas pouvažovať nad zložením. Existujú prirodzené spôsoby, ako vašej pleti vrátite zdravý vzhľad – bio oleje. Jedným z nich je používanie oleja s vitamínom E. 

Pamätajte, že nie je to len o vonkajšej starostlivosti

Môžete si na pleť nanášať hoci aj krémy za 200 eur. Pokiaľ však svojmu telu nedoprajete pestrú a vyváženú stravu plnú vitamínov, plnohodnotný spánok a pravidelný pohyb, vaša pleť nebude vyzerať ako z katalógu. Spomínaný vitamín E môžete okrem vonkajšej aplikácii prijímať aj formou výživových doplnkov či stravy. Prirodzene ho obsahuje:

  • olej z pšeničných klíčkov
  • avokádo
  • mandle
  • špargľa
  • mango
  • tekvica
  • arašidy, arašidové maslo
  • slnečnicové semienka
  • špenát

Prírodná kozmetika s vitamínom E a pravidelná konzumácia týchto potravín ovplyvnia stav vašej pleti a už zakrátko môžete vidieť pozitívne zmeny. 

Čo je to vitamín E na vonkajšie použitie?

Vitamín E je esenciálna živina rozpustná v tukoch. Je známy svojimi protizápalovými účinkami, podporou imunitného systému a udržiavaním zdravia a funkčnosti buniek. Taktiež ide o antioxidant, ktorý bojuje proti negatívnym účinkom voľných radikálov. 

Vitamín E môže pomôcť pri regenerácii pokožky, ktorá je poškodená UV žiarením. Vystavenie UV žiareniu znižuje hladinu vitamínu E v pokožke, preto by ste sa ním mali natrieť po každom opaľovaním. Jeho hladina klesá aj s pribúdajúcim vekom. 

Vitamín E – účinky

Poďme sa pozrieť bližšie na to, ako môže vitamín E prospieť vašej pokožke. 

Vitamín E – olej na pleť hydratuje pokožku

Vitamín E sa pridáva do krémov alebo si ho môžete zaobstarať vo forme čistého prírodného oleja, ktorý neobsahuje žiadne chemické látky. Ľahko sa vstrebáva do pokožky a perfektne vyživuje veľmi suché miesta. Ak hľadáte rýchlu pomoc na vysušenú pokožku, siahnite po oleji s vitamínom E. 

Uľahčuje hojenie rán

Napriek tomu, že existuje málo výskumov, vitamín E sa osvedčil vo viacerých domácnostiach ako pomocník pri rýchlejšom hojení rán. 

Upokojuje pokožku

Nerieši síce príčinu alergických reakcií či infekcií pokožky, no vďaka zvlhčeniu pokožky poskytuje dočasnú úľavu od svrbenia, štípania či pnutia. Pravidelná aplikácia oleja s vitamínom E zabraňuje vysušovaniu kože a tým predchádza nepríjemným príznakom. 

Môže pomôcť s ekzémom

Ekzém či atopická dermatitída sa prejavujú začervenaním, suchosťou i odlupovaním kože. Existuje jedna štúdia, ktorá potvrdila, že vitamín E výrazne zlepšuje príznaky ekzémov a zvyšuje účinky ostatných krémov na pokožku. 

Prevencia a redukcia vrások

Na suchej pokožke sú viac viditeľné vrásky, linky a textúra kože. Dobre hydratovaná pleť je naopak hladšia, vyzerá mladistvo a vrásky sú menej viditeľné. Aby sa olej s vitamínom E lepšie vstrebal do pleti, odporúčame ho aplikovať na navlhčenú pokožku. Výživné účinky oleja maximalizuje aj tvárová joga alebo masáž tváre. 

Ak hľadáte kvalitný olej s vitamínom E, skúste ten náš, ktorý pochádza priamo z Indie. V prípade otázok nás môžete kontaktovať, radi vám poradíme. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *