Blog

TOP 3 prírodné oleje pre tehotné ženy

Tehuľky, zbystrite pozornosť. Bruško v očakávaní si zaslúži výnimočnú pozornosť, pokožka potrebuje hĺbkovú hydratáciu, regeneráciu a pravidelnú masáž, aby ste predišli striám, citlivým a bolestivým suchým miestam či napnutej koži. Aké sú najlepšie prírodné oleje na bruško a strie v tehotenstve?

Radosť z očakávania – čarovné obdobie tehotenstva. Budúce mamičky si zaslúžia nadštandardnú starostlivosť a rovnako to platí aj o starostlivosti o tehotenskú pokožku. Pamätajte, telo tehotnej ženy je dvojnásobne namáhané, a preto aj pokožku nielen tehotenského bruška, ale aj celého tela i pleti treba pravidelne ošetrovať a vyživovať. Vybrali sme pre vás štyri prírodné oleje Bellmedi, ktoré by vo vašej tehotenskej výbave nemali chýbať. 

Olej proti striám – prírodný makadamiový olej a arganový olej

Strie. Jeden z najväčších strašiakov každej tehotnej ženy. Čo sú strie a ako vznikajú? Rast tehotenského bruška sa dá považovať za rýchlu a náhlu zmenu – pokožka s nižšou elasticitou a pružnosťou má niekedy problém sa týmto zmenám prispôsobiť a nastáva zmena štruktúry tkaniva a porušenie väzivových tkanív a vlákien. Vytvoria sa drobné jazvičky – strie – ktorá nespôsobuje zdravotné problémy, ale prejavuje sa viac ako kozmetický a estetický problém. Najlepšie prírodné oleje na strie sú makadamiový olej alebo arganový olej.

Prírodný arganový olej je známy pre svoje silné hĺbkové hydratačnéregeneračné účinky. Má schopnosť udržať vodu v pokožke a v období tehotenstva je arganový olej najväčším pomocníkom na strie. Arganový olej pomáha predchádzať bolestivým prasklinám v oblasti bruška a pravidelné používanie aj po tehotenstve vám rýchlejšie pomôže navrátiť pokožke napnutú štruktúru. 

Prírodný makadamiový olej je pre tehuľky ako stvorený. Makadamiový olej využite na zabráneniu vzniku strií i na pravidelnú starostlivosť o celé telo. Hĺbkovo regeneruje a zvláčňuje pokožku, je ideálny na hydratovanie tehotenského bruška a pomôže vám aj so stvrdnutou kožou na lakťoch, chodidlách a kolenách. Po narodení bábätka môžete makadamiový olej naďalej využívať na starostlivosť o citlivú pokožku dieťatka i na ošetrenie popraskaných bradaviek po kojení. 

Náš tip! Vyskúšajte našu novinku – prírodný esenciálny olej myrha, ktorý účinne bojuje proti striám, jazvičkám i zápaľom. Esenciálny olej myrha zrieďte s nosným olejom (arganový alebo makadamiový olej) pre ešte väčší účinok. Arómy myrhy tiež pomáha pri nespavosti, úzkostných stavoch a depresiách. 

Relax a hebká pokožka – prírodný levanduľový masážny olej a jeho účinky

Tehotenstvu stres neprospieva a preto sa snažte nájsť si chvíľu pre seba. Úzkostné stavy či nepokoj vám pomôže zahnať vôňa levandule. Vyskúšajte prírodný esenciálny olej levanduľa alebo našu novinku levanduľový masážny olej. Účinky levanduľového masážneho oleja na tehotenskú pokožku sú priam magické. Pleť je zamatovo hebká a do hĺbky vyživená a regenerovaná. Levanduľový masážny olej je ideálny aj pre jemnú detskú pokožku. 

Náš tip: Na masáž tehotenského bruška si zadovážte aj Ružový masážny olej. Ružový masážny olej vám pomôže navodiť pocit pohody a uvoľnenia, pokožku krásne vyživí a hydratuje a bonus je príjemná vôňa ruže, ktorá vás správne naladí na príchod nového života. 

Rýchľa úlava pri napnutej pokožke – využite prírodné bambucké maslo

Aké je využitie bambuckého masla? Prírodné bambucké maslo nielenže zabraňuje vzniku strií a pomáha regenerovať pokožku, ale účinné je aj pri celulitíde a zjemňovaní vypuklých jaziev. Bambucké maslo je ideálne na suchú a citlivú pokožku a využiť ho môžete na hydratáciu celého tela. V tehotenstve si doprajte časté relaxačné kúpele a po kúpeli pokožku vždy ošetrite bambuckým maslom. Pravidelne striedajte prírodný olej na strie s tuhým bambuckým maslom, ktoré na pokožku aplikujte jemnou masážou krúživými pohybmi.

Náš tip! Bambucké maslo má svoje využitie aj na boľavé a popraskané pery ako pomáda. Doprajte si starostlivosť prírodnými BIO olejmi na strie Bellmedi – unikátnej slovenskej prírodnej kozmetiky!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *