Blog

Čo ukázali vedecké štúdie o sójovóm oleji?

Nedávne štúdie nám ukázali, že sójový olej má schopnosť mimoriadne zlepšiť zdravie pokožky. Je to silný zdroj antioxidantov a je veľmi užitočný na udržanie zdravej a mladej pokožky.
Organický sójový olej je bohatý zdroj kyseliny linolovej, čo je typ omega-6 mastnej kyseliny, má vysoký obsah mononenasýtených tukov a polynenasýtených tukov a je bez cholesterolu. Okrem toho obsahuje vitamíny, ako vitamíny B, vitamín E a vitamín K a je bohatým zdrojom kyseliny linolénovej,ktorá dôležitú úlohu v zdraví pokožky. To všetko je skvelou harmóniou pre udržanie zdravej pokožky.

Ochrana voči slnku a znečistenému ovzdušiu:

Jedným z hlavných výhod sójového oleja je, že je to veľmi dobrý olej na ochranu pokožky pred UV žiarením. Je tiež veľmi efektívnym olejom na ošetrenie poškodenia spôsobeného silným slnkom. Je taktiež veľmi prospešný pri liečbe poškodenia kože, ku ktorému došlo aj v dôsledku znečistenia ovzdušia.

Proti starnutiu:

Silné antioxidačné vlastnosti sójového pomáhajú chrániť bunky pokožky pred poškodením voľnými radikálmi a udržujú pokožku zdravú a mladú. Sójový olej je účinný proti vráskam a proti starnutiu.

Potrebná hydratácia:

Vitamín E v sójovom oleji udržuje potrebnou hydratáciou pokožku hladkú a zdravú.

Proti akné:

Sójový olej je veľmi účinný na odstránenie kožných škvŕn vrátane akné. Pravidelné používanie sójového oleja na pokožke môže zlepšiť celkový vzľad kože a urobiť ju zdravšiou a mladšiou.

Na vlasy:

Sójový olej je tiež považovaný za zdravý olej na vlasy. Dokázateľne zlepšuje zdravie vlasov.

POZOR! Na tvár by ste mali používať organický sójový olej (nie komerčne vyrobený sójový olej) ako zvlhčovač tváre. Organický sójový olej je mierny a nespôsobuje žiadne podráždenie pokožky.